Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Mine loengule "Kokkamine armastuses ja sõjas"!

Nädalalood

Mine loengule "Kokkamine armastuses ja sõjas"!

PrindiSoovita sõbrale
Kolmapäeval, 2. septembril kell 18.00 annab Mari Kooskora Tallinna Kultuurikatla 5. korruse Loftis 60-minutilise loengu “Kokkamine armastuses ja sõjas”. Loengule järgneb Péter Kerekesi dokumentaalfilm “Cooking History” (2009).
Eestikeelses loengus “Kokkamine armastuses ja sõjas” räägib EBSi dotsent ja EBSi Ärieetikakeskuse juhataja Mari Kooskora inspireerituna filmist “Cooking History” toidu rollist armastuses ja sõjas ning eetilistest küsimustest sõjaväe kokkade tegevuses.

Mari Kooskora töötab Estonian Business Schoolis (EBS) dotsendi, ärieetikakeskuse juhataja ning teadusajakirja Journal of Management and Change väljaandjana. Peale 6 aastat tegevust turunduse ja avalike suhete vallas liitus ta akadeemilise maailmaga ning hakkas edendama ärieetikat Eestis. Seda tööd on Mari tänaseks teinud üle 17 aasta nii Eesti erinevates ülikoolides kui ka Leedus, Soomes, Sloveenias, Lätis, Prantsusmaal ja Šveitsis. MA kraadi omandas ta ärijuhtimises Tallinna Tehnikaülikoolis, MBA EBSis ja doktorikraadi Jyvaskylä Ülikoolis (Soome).


Filmist “Cooking History”
(Austria/Slovakkia/Soome/Tšehhi, 2009, Péter Kerekes, 88 min)
6 sõda, 10 toiduretsepti, 60 361 024 surnut!

Euroopa erinevates sõjavägedes teeninud sõjaväekokad, kes on olnud 20nda sajandi Euroopas toimunud sõdade tunnistajateks, avavad kuupäevi, fakte, sõjadeklaratsioone, lahinguid ja rahulepinguid. Film toob vaatajateni väikesed saladused ja avab ajaloo dimensioonid, mida ei õnnestu leida kooliõpikutest või arhiividest. Anekdootide otsekohesus ja inimeste saatused annavad edasi sõjaaparaadi elu- ja surmatunnetuse, lootuse, igatsuse ja ellujäämisstrateegiad keset hävitust ja meeleheidet. Filmi keskmes on mõte — toidutegemine ei ole ainult võitlejate kõhu täitmine. Nagu ütleb Branka Mudrenić, üks intervjueeritud kokkadest: “Ilma toiduta ei ole sõda, see on kindel.”

Film on ingliskeelsete subtiitritega.
Hoiatus: Film ei sobi nõrganärvilistele.
Piletid (4 eurot) müügil 30 minutit enne algust kohapeal sularahas.

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat