Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Rahvusvaheline pudrupäev nüüd ka Eestis!

Nädalalood

Rahvusvaheline pudrupäev nüüd ka Eestis!

PrindiSoovita sõbrale
Oktoobris toimub esmakordselt Eestis rahvusvahelise pudrupäeva tähistamine. Selle raames toimub konkurss, mille tulemusena selgitatakse välja Eesti Parim Pudrumeister 2015. Finaalüritus toimub 15.oktoobril kell 12.00-14.00 Solarise Keskuses. Konkursi korraldamise idee on propageerida hommikuputru, kui läbi aegade maitsvat ja tervislikku valikut nr.1 meie toidulaual. 
Eestlased tarbivad palju teraviljatooteid, mis siiski pole toitumisspetsialistide arvates alati piisav. Meie organismile on teravili äärmiselt oluline ning eriti vajaks teravilja osakaalu suurendamist laste toidulaud. Putru on kerge valmistada, väikese ajakuluga saab teha maitsva ja energiaküllase toidu, mis püsib kaua kõhus, hoides veresuhkru taset tasakaalus.

Pudrupäeva tähistatakse maailmas paljudes riikides pudrusööjate ja pudruvalmistajate konkurssidega. Eriti populaarne on see Ühendkuningriigis ning Irimaal ja Shotimaal tehakse seda ka heategevuseks.

15.10.15 kell 12 valmistavad finalistid Solarise Keskuse Aatriumis pealtvaatajate silme all oma lemmikretseptide järgi putru, et väärikas žürii saaks kohapeal langetada oma otsuse – kes on siiski Eesti Parim Pudrumeister. Konkursi züriis osalevad toitumisnõustaja Ellyt Naigla, stilist Anu Lensment koos pudruarmastajast poja Karliga, tippsportlane maratoonar Liina Luik, Indoneesia aukonsul Eestis Heldur Allese, modell ja saatejuht Helen Sürje,toidublogi „Ise tehtud, hästi tehtud“ eestvedaja Tuuli Mathiesen, liigume.ee peatoimetaja Teele Teder. Finaalürituse koordinaator on saatejuht Pille Minev.

Konkursil osalemiseks tuleb saata oma pudru retsept Fb kaudu Herkuless Eesti lehele enne 10.oktoobrit.
Herkuless kaubamärgi tootja on teraviljahelveste turul suurim Baltikumis, pakkudes enam kui 20 erinevat maitsvat toodet juba üle 60 aasta. Seega on Herkuless putrudega üles kasvanud mitmed põlvkonnad ka Eestis.

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat