Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Eesti parimaks õllesommeljeeks pürib 63 inimest

Nädalalood

Eesti parimaks õllesommeljeeks pürib 63 inimest

PrindiSoovita sõbrale
26. novembril, toimub Eesti Parima Õllesommeljee finaalvõistlus, kus selgub Eesti parim õlletundja. Eelneval kahel aastal on selle tiitli pälvinud Kristjan Markii ja Urmas Linnamägi.
Finaalüritusel astuvad lavale neli parimat õlletundjat, kes peavad rambivalguses näitama oma teoreetilisi teadmisi õllest ja demonstreerima serveerimis- ning degusteerimisoskusi. Võistluse auhinnafond on 1000 eurot, mille paneb välja A. Le Coq.

Finaalvõistlusele eelnenud kahel koolituspäeval osales kokku 63 inimest, mis on ürituse ajaloos absoluutne rekord. Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni presidendi Kristel Nõmmiku sõnul näitab suur osalejate arv huvi õllemaailma ja õllesommeljee elukutse vastu. “Õlu on kahtlemata tegemas oma võidukäiku ning mul on hea meel tõdeda, et õlle serveerimise kunst ja joogi hingeelu tundmine on inimeste seas saamas üha populaarsemaks,” rääkis Nõmmik. Lisaks loodab ESA president, et kasvav huvi õlle kui joogikategooria vastu tõstab Eestis ka serveerimis-, teenindus- ja joogikultuuri taset.

Parima õllesommeljee valimine on juba traditsiooniks saanud võistlus, mille eesmärk on väärtustada õlle kui joogikategooria tundmist ja serveerimist. Eesti parima õllesommeljee võistlust korraldab Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon koostöös A. Le Coqi õllekultuuri arendamise kvaliteetmärgiga Beer Star. Finaalüritus toimub 26. novembril kell 17.00 Estonia talveaias. 

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga