Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Uued kreeka jogurtid on peagi müügil

Nädalalood

Uued kreeka jogurtid on peagi müügil

PrindiSoovita sõbrale
Kohe-kohe on poelettidele jõudmas uued Alma kreeka jogurtid, mis on ainsad kodumaised autentsel separeerimismeetodil Kreeta saarelt pärit juuretise baasil valmistatud jogurtid.  
„Otsustasime lähtuda oma toote väljaarendamisel sellest, et meie jogurt oleks täpselt selline, nagu kreeka jogurtid on Kreekas – valmistatud nõnda, et suurem osa vadakust saaks eraldatud, lumivalge värvusega, koostiselt sametine ning tänastest kodumaistest alternatiividest kõrgema valgusisalduse ning madalama, ehk 4% rasvasisaldusega,“ rääkis Kalbin.
„Kui Eestis on kreeka jogurtite turg veel välja kujunemas, siis mujal maailmas on kreeka jogurti kontseptsioon kindlal juhtpositsioonil ja omandanud tänu kõrgele valgusisaldusele ning puhtale koostisele superfood’i kuvandi. Ka Eesti turg liigub selles suunas ja väetoiduks tituleeritud kreeka jogurtit võetakse üha rohkem omaks,“ selgitas Kalbin.
Alma maitsestamata kreeka jogurt on clean label jogurt ehk see sisaldab ainult kolme komponenti – piima, rõõska koort ja kreeka jogurti juuretist. Jogurtisse pole lisatud ühtegi lisaainet ega ka paksendajaid. „Alma kreeka jogurtil on ehedalt paks ja sametine konsistents – see sisaldab 2,5 korda rohkem piima ning 2 korda rohkem valku kui tavaline jogurt,“ lisas Valio turundusdirektor.
Alma naturaalne kreeka jogurt tuleb müügile 180-grammistes ning 370-grammistes topsides. „Väiksem pakend sobib ideaalselt üheks toidukorraks näiteks marjade, pähklite, mee, müsli või muude lisanditega. Suurem tops sobib aga kokkamiseks või lihtsalt suurema jogurtiisu rahuldamiseks,“ rääkis Kalbin.
„Anname naturaalse kreeka jogurti pakendil ka soovitusi, kuidas kreeka jogurtit tarbida – täiendades seda lisanditega, valmistades sellest dipikastet või kasutades seda hapukoore kergema alternatiivina,“ lisas ta.
Valio toob lisaks naturaalsele Alma kreeka jogurtile turule ka unikaalsete maitsekombinatsioonidega moosiga kreeka jogurtid, millest esimesena jõuavad tarbijateni mango-valge šokolaadi, pohla ning põldmarja-vaarika kreeka jogurtid. Maitsestatud kreeka jogurtid on saadaval väiksemas, 125-grammises pakendis.

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga