Esimene tsöliaakiaalane konverents-mess Eestis!

Rahvusvaheline konverents-mess „Tsöliaakia - kogu organismi haarav haigus“ toimub 30. aprillil algusega kell 11.30 Tallink SPA & Conference Hotellis (Sadama 11a, Tallinn). Korraldajaks on Eesti Tsöliaakia Selts.
Gluteenivaba dieedi pidamine on viimastel aastatel leidnud Eestis palju järgijaid. Selle põhjuseks võivad olla erinevad haigused või soov hoiduda teatud toiduainetest. Gluteenivaba dieedi pidamine toob aga kaasa suured muutused elukorralduses ning mitteteadlik toitumine võib kaasa tuua erinevaid tervisehädasid. Konverentsi osas tulebki juttu sellest, millal on dieedipidamine õigustatud ja millal mitte. Ürituse fookuses on Eestis veel vähetuntud haigus - tsöliaakia, mis on arstide sõnul aladiagnoositud. Konverentsi-messi eesmärgiks on erinevate sihtgruppide teadlikkuse tõstmine tsöliaakiast ja gluteenivabast dieedist.

Konverents osas võtavad sõna Eesti Gastroenteroloogide Seltsi juhatuse esinaine dr. Riina Salupere, Soome Tsöliaakia Seltsi psühholoog Hanna Herno, Raisio Eesti müügijuht Aivar Tooma ja Eesti Tsöliaakia Seltsi juhatuse liikmed. Väga oluliseks peame Soome Tsöliaakia Seltsi esindaja sõnavõttu tsöliaakia ja psühhiaatriliste haiguste seostest, kuna seda teemat ei ole Eestis varem käsitletud ega ka aktsepteeritud.

Tsöliaakiaalast konverentsi-messi peetakse Eestis esmakordselt ning registreerimine osutus väga populaarseks - kõik 200 kohta on välja müüdud. Üritusel osalevad tsöliaakiahaiged, toitumisnõustajad, arstid (perearstid, gastroenteroloogid jt), kaubandus- ja toitlustusvaldkonna esindajad, riigiasutuste (Veterinaar- ja Toiduamet, Haigekassa) töötajad jt. Messi osas on võimalik degusteerida ja osta järgmiste eesti ja välismaiste gluteenivabade brändide tooteid: Looduspere, Marta Pagar, Semper, Dr. Schär, Peak`s From, Provena, Probios, Balticovo, YumEarth. Soovijatel on võimalus osta ka gluteenivaba kosmeetikat ja toidulisandeid brändidelt Formula Vitale, Valioravinto ja BioNike, kuigi otsest näidustust tsöliaakiahaigetel nende kasutuseks pole.

Kuna antud temaatikaga on Eestis palju infot, mis aga ei ole alati tõene, siis selle konverentsilt-messilt saavad kõik sihtgrupid adekvaatset infot tsöliaakia ja gluteenivaba dieedi kohta:
 perearstid oskavad suunata teatud sümptomitega inimesi gastroenteroloogi juurde et kindlaks teha või välistada tsöliaakia diagnoos;
 toitumisnõustajad oskavad pöörata tähelepanu ka varjatud gluteenile ning oskavad eristada gluteenivaba toote märgisega tooteid ilma märgiseta toodetest;
 toiduainetetootjad saavad teada, kuidas valmistada puhast gluteenivaba toitu ning kuidas saada oma toodetele gluteenivaba toote märgis;
 toitlustusasutuste töötajad saavad teada, millise vastutuse toob kaasa oma menüüdesse G tähe lisamine ehk milliseid nõudmisi on vaja täita, et pakutav toit oleks gluteenivaba.

Täiendav info: www.tsoliaakia.ee.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa