Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Laste suvised lemmiktoidud

Nädalalood

Laste suvised lemmiktoidud

Mari-Liis Iloveer Pere ja Kodu
PrindiSoovita sõbrale
“No nii, tuletage nüüd meelde, mis toidud teile suvel kõige-kõige rohkem maitsenud on,” palusin oma pesakonnalt kiiret retseptiabi, kui hakkasin käesolevat Perekööki kokku panema. “Jäätisekokteil!”, “Grillipitsa!”, “Isetehtud burgerid!”, “Marjajää!” tulid vastused riburada ja läbisegi.
Nii võingi julgelt ja uhkelt öelda, et selle retseptivihikukoostajaiks on minu väiksemad lapsed Saskia, Robert ja Valter. Toidud valmistasin ja pildistasin üles küll mina, kuid nimekirja roogadest, mis on laste suvistele lemmiktoitudele pühendatud Pereköögis kohustuslikud, dikteerisid nemad. Seekord on eriti kahju, et retseptivihiku maht on piiratud, sest päris mitu laste suurt lemmikut pidime välja jätma.

Et suvel ollakse palju väljas ja tegevusi leidub rohkelt, said siia koondatud toidud, mille valmistamine sujub kiiresti ja hõlpsalt. Osa neist saab teha suisa õues. Aeg, mil värskeid kodumaiseid vilju jagub külluses, on meil paraku lühike. Seega innustan teid võtma suvest kõik, mis võtta annab, ja poetama oma aiamaalt või turuletilt pärit tervislikke krõmpse köögivilju ning värskusest pakatavaid marju igale poole, kuhu vähegi võimalik. Niimoodi vitamiinidega laetult püsivad lapsedki talvel tervemad.

Grillitud tortiljapitsa


BBQ-kanaburksid

Suvine kanasupp köögiviljadega

Tomatine pasta hakkliha, suvikõrvitsa ja porgandiga

Marjajääpulgad

Kaerajahupannkoogid marjade ja jäätisega

Jäätee

Jäätisekokteil ploomimahlaga

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga