Käsitööõllede valmistajad teevad oma festivali

Käsitööõllede tootja Koch korraldab Merepäevadega samaaegselt, 15-17 juulil, Kochi Aitade territooriumil Käsitöö- ja Õllefesti, et anda käsitööõllede tootjaile võimalus oma toodangut laiemalt tutvustada ning tuua õllemeistrite töö rahvani lähemalt. Lisaks tuntumate pruuljate õlledele on laadal esindatud ka käsitöö ja talukaubad, olemas lastenurk ja muu meelelahutus.
Käsitööõllede valik Eestis on väga lai ning häid tootjaid palju, seetõttu otsustas Koch samaaegselt traditsiooniks saanud käsitööfestivaliga oma õule korraldada ka käsitööõllede festivali. “Käsitööõllede lett võtab oma valikuga silme eest kirjuks ning kõike niikunii poest osta ja maitsta ei jõua, kuid õllefestil on ideaalne võimalus erinevate tootjate tooteid proovida ja uusi kogemusi saada,” räägib õllemeister Enn Kärblane. Ta lisab, et kuna Kochi eesmärk on eelkõige anda väikepruulijatele võimalus oma häid tooteid tutvustada ning laiema hulga rahvani viia, siis tootjailt kohatasu ei küsita. “Kokkuvõttes saame tutvustada käsitööõllede mitmekesisust ja eripalgelisust tervikuna ning samas anda tootjaile võimalus oma toodete tutvustamiseks läbi vahetu maitsekogemuse, suhtluse ja oma kaubamärgi teadvustamise”, ütleb ta veel.

Juba praegu on tootjate huvi laadal osalemiseks suur ning hetkeseisuga on osalemas  näiteks Tanker Pruulikoda, Muddis Õllevabrik (Moe), NanoPruul Pruulikoda, Õllenaut, Lehe Pruulikoda, Raba Mustlaspruul, Kolk, Käbliku, Raasiku, Genika, Koch Pruulikoda, Must Lips, Holly Roller Pruulikoda jpt.

Kochi Käsitöö- ja Õllefest toimub samaaegselt Merepäevadega järgmistel aegadel:
15. juuli 16-20.00
16. juuli 12-18.00
17. juuli 12-15.00

Lisaks käsitööõlledele on laadal rikkalik valik käsitööd ja talukaupu ning avatud ka lastetelk, kus saab sõita elektri-mootorrattaga, vintage autoga, joonistada, lugeda, meisterdada jms. Üritus on planeeritud kogu perele.
Kolme päeva jooksul viiakse läbi küsitlused, et selgitada publiku lemmikud erinevates kategooriates. Parimad käsitööõlled selguvad pühapäeval, 17. juulil.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa