Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Aasta parim kokaraamat on „Marjaraamat”

Nädalalood

Aasta parim kokaraamat on „Marjaraamat”

Postimees
PrindiSoovita sõbrale
Täna alanud messi FoodFest 2006 raames kuulutati konkursi “Aasta kokaraamat”võitjaks Maire Suitsu ja Lia Virkuse „
Täna alanud messi FoodFest 2006 raames kuulutati konkursi “Aasta kokaraamat”võitjaks Maire Suitsu ja Lia Virkuse „Marjaraamat”. Raamatu kirjastaja on Ajakirjade Kirjastus. Parimaks tõlkeraamatuks tunnistati Maalehe poolt välja antud „Kastmeraamat”.

Konkursil osalesid veel Ajakirjade Kirjastuse raamatud “Kohviraamat”, “Köögiviljaraamat”, “Pastaraamat”, Agro TTP “Kulinaaria”, Varraku “Täielik kokaraamat” ja “Liha” ning Suur-Eesti Raamatuklubi poolt välja antud "Eesti kokkade kokaraamat".

Profexpo ja Eesti Kirjastuste Liidu poolt koostöös juba teist aastat korraldatava konkursi eesmärgiks on tunnustada Eesti kokaraamatute autoreid ja traditsioone.

Eelmine aasta võitis konkursi Angeelika Kangi kirjutatud „Šokolaadiraamat”. Parima kokaraamatu selgitatamisel võttis žürii arvesse raamatute sisu, kujundust, praktilisust ja trükiste kvaliteeti.

Lisaks valmistasid žüriisse kuulunud professionaalsed toidutegijad ning ka Teeninduskooli veel algajad kokad iga nominendi raamatust ühe roa. Võitjaraamatu retseptidest langes valik juhuse tõttu jogurtitarretisele pohla-iirise kastmega.

Žüriisse kuulusid Eesti Ekspressi köögitoimetaja Siivi Kirikal, ajakirja Profiköök peatoimetaja Ene Ojaveski, restorani Senzo peakokk Andres Rahula, Eesti Kirjastuste Liidu tegevdirektor Kristiina Raid, Tallinna Teeninduskooli õppejõud Milvi Kasemägi, Tallinna Teeninduskooli õpilasesindus ning kujunduse ekspert Tõnu Kaalep Eesti Ekspressist.

Osalenud raamatutest on 2.-4. novembril toimuval FoodFestil ka näitus.

KOMMENTAARID

lookas 04.dets 2005 05:19
Õun ja suitsusink annavad roale imelise nüansi ja roog on igati maitsev ning tervislik- ainus asi, mis aga paraku lauailu häirib, on toidu inetu värv!
ronamer 04.dets 2005 00:27
wow, seda ma küll teen!! olen nagu mu tädimeeski eriline hapukapsafänn!
1
Lisa kommentaar

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool