Ulmeline supermarket

Autor: taste.com.au
Maailma suurimal infotehnoloogiamessil CeBIT Hannoveris, tutvustati tuleviku tehnoloogilist lahendust, mis aitab ostlejal suures kaubameres orienteeruda.
Lahendus on lühidalt järgmine: inimene ei pane kirjuta ostunimekirja enam paberile, vaid sisestab selle oma mobiiltelefoni. Kui inimene siseneb poodi, laeb mobiiltelefon alla poekaupade nimekirja ja riiulite kaardi. Seejärel arvutab telefon välja kõige optimaalsema teekonna riiulite vahel ning näitab tulemust ekraanil kaardina. Sellele lisaks näidatakse ka kõikide ostunimekirjas olevate kaupade saadaolevaid kaubamärke ning hindu.
Kui inimene hakkab riiulitelt omale vajalikku kaupa ostukärusse tõstma, registreerib süsteem kõik kaubad lennult, kajastab seda ostunimekirjas ning arvutab jooksvalt kaupade maksumust.
Messil näidati ka näidispoes töötavat rakendust koos riiulite ja kaubaga. Lahenduse väljatöötajad on siiski seisukohal, et läheb veel aastaid, enne kui taoline süsteem muutub laialdasemaks, kuna lahenduse hind on hetkel liiga kõrge.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
Zt 01.dets 2010 22:58
Super!
1