Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Tipprestoranide omanik avas Tallinnas Aasia restorani

Nädalalood

Tipprestoranide omanik avas Tallinnas Aasia restorani

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Jaan Heinmaa
Restoranide Bocca, Ö ja Tchaikovsky omanikfirma Sparkling Group avas Tallinna vanalinnas oma …
Restoranide Bocca, Ö ja Tchaikovsky omanikfirma Sparkling Group avas Tallinna vanalinnas oma neljanda restorani - modernse Aasia köögiga restorani Chedi.
Restoran loodi koostöös Londoni restoranide tippkoka Alan Yau'ga. "Tutvudes Sparkling Groupi juba töötavate restoranidega ning teades, et Bocca on olnud “Restaurant Magazine UK” maailma TOP 50 restorani seas, sain kinnitust, et meil on sarnane arusaam kvaliteetse restorani tegemisest,” kommenteeris Yau koostöö tagamaid.
“Chedi loomisprotsess kestis kaua, kuna restorani saab avada vaid üks kord ning seda ei saa teha enne, kui kõigele on viimane lihv antud,” lisas Londoni tipprestoranide Hakkasan, Yauatcha ja Sake no hana looja.
Chedi innovatiivsete toitude valmistamisel on kasutatud traditsionaalse Hiina kokakunsti võtteid. Roogade serveerimisel lähtutakse jagamise põhimõttest – kõik valitud toidud tuuakse laua keskele ning igaüks tõstab endale ise meelepärast.
Aasia-pärasust õhkub ka restorani sisekujundusest, mille autoriks on Toomas Korb. Tumedast puidust mööbel, kivi, sume valgus ning kaunid aasia nõud loovad Chedi kokkade hõrgu kätetöö nautimiseks sobiva meeleolu.

Sparkling Groupi juhatuse liige Kalev Tanneri sõnul täiendab innovaatilist ja modernset Aasia kööki pakkuv Chedi hästi firma senist restoranivalikut. “Eelmisel nädalal võtsid meie restoranid Ö ja Bocca Eesti restoranide TOP 50-s kaksikvõidu. Kindlasti hakkab meie uusim, äsja uksed avanud Chedi sama kõrget taset pakkuma, pürgides Eesti ja miks mitte ka Euroopa restoranide tippu,” kommenteeris Tanner.
Sparkling Group investeeris uue restorani loomisse ligi 20 miljonit krooni, gruppi kuuluvate firmade käive ulatus mullu 80 miljoni kroonini.

 
 

KOMMENTAARID

SpCat 24.märts 2012 15:13
Pole vaja vastata, tuleb välja, et oskan ise ka sõnastikku kasutada :)
SpCat 24.märts 2012 14:59
Kalakaste? Äkki keegi täpsustab, mida selle all silmas peetakse? Toob mõne konkreetse näite?
1
Lisa kommentaar

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga