Laima esitles enam kui saja aasta vanust šokolaadinukku

Magusatootja Laima esitles oma šokolaadimuuseumis ainulaadset, tõenäoliselt 1894. aastal valmistatud šokolaadist nukku. Enam kui saja aasta vanune šokolaadinukk on arvatavasti vanim omataoline Baltikumis.
14 cm kõrguse ümarate vormidega šokolaadinuku kinkis Riias tegutsevale Laima šokolaadimuuseumile Läti elanik Ilga Pluksne Strause. Šokolaadist nuku kuju kingiti tema ema õele umbes 1894. aastal ja seda on suguvõsas hoitud ja edasi pärandatud põlvkonnast põlvkonda. Kuju omaniku sõnade kohaselt on šokolaadinukk valmistatud Laima eelkäijaks olnud Theodore Rigerti šokolaadivabrikus.

„Šokolaad ei ole toode, mida inimesed üldiselt pikka aega säilitavad. Seega on selle nuku puhul tegemist tõenäoliselt vanima säilinud šokolaadikujuga terves Baltikumis, võimalik isegi, et terves Ida-Euroopas,” kommenteeris hinnalist kingitust Laima turundusjuht Dace Kokina. „Arvestades nii Läti inimeste kui Riiat külastavate turistide huvi šokolaadiajaloo vastu, kutsusime 2007. aastal üles inimesi teatama meile vanadest esemetest, mida võiks seostada Laimaga. Oleme väga tänulikud kõigile neile, kes üleskutsele vastasid ning šokolaadimuuseumile väärtuslikke esemeid kinkisid.“

Nii näiteks on Laima šokolaadimuuseumi uues väljapanekus esindatud luksuslik kommikarp, mis pärineb ajavahemikust 1937–1938. Karbi huvitav disain muutis selle perekonnale nii oluliseks, et seda hoiti alles kuni tänaseni.

Laima šokolaadimuuseum tegutseb Riias alates 2005. aastast. Muuseumi eesmärgiks on tutvustada legendaarse magusatootja Laima tootmistraditsioone ja ajalugu. Lisaks paljudele antiiksetele šokolaadipaberitele on muuseumis võimalik vaadata ka 1924. aastal toodetud filmi firma tööprotsessist, ühte esimestest Laima toodetud tumedatest ðokolaadidest originaalpakendis ja käsitsi kirjutatud originaaldokumenti eksporditavate toodete nimekirjast aastast 1930, milles on märked saadetiste kohta ka näiteks New Yorki ja Stockholmi.
Külaskäiguks šokolaadimuuseumisse tuleb end eelnevalt registreerida telefonil +371 6 708 0732 (kontakt Valentina Ozola).
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa