Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Olümpiamängudel pakutakse Võrus toodetud juustu

Nädalalood

Olümpiamängudel pakutakse Võrus toodetud juustu

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Valio
Sadade juustude hulgast otsustas Valio Forte kasuks olümpiasportlaste ja nende meeskondade to…
Sadade juustude hulgast otsustas Valio Forte kasuks olümpiasportlaste ja nende meeskondade toitlustuse eest vastutav rahvusvaheliselt tuntud Ameerika ettevõte Aramark, kes on osutanud olümpiamängudel toitlustusteenust juba 40 aastat.
„Valiku tegemisel lähtuti lisaks kõrgetele kvaliteedinõuetele soovist pakkuda sportlastele mitmekesist toiduainete valikut üle maailma. Valio Forte juustude proovipartii saatsime Hiina suurimale piimatööstusele Yili’le, kes on Pekingi olümpiamängude ametlik sponsor ja piimatoodetega varustaja, eelmise aasta alguses. Aramarki otsusest teavitas Yili meid aasta lõpus,“ selgitas Valio Eesti ekspordidirektor Elar Ollik.
„Valio Forte juustu jõudmine olümpiamängudele on tunnustus Eesti tooraine kvaliteedile, Võru juustutehasele ning meie tootearendusmeeskonna koostööle Itaalia ühe suurima juustutootjaga.“ lisas Ollik.
Mis on Forte laabijuust:
Grana Padano tüüpi Forte juustu toodab Valio Eesti Võru juustutehases ning seda valmistatakse Lõuna-Eesti suurfarmides toodetavast piimast. Forte juustu valmistusprotsess kestab üle aasta, nõudes kvaliteetset toorainet ning hoolikat, puhast ja täpset tootmisprotsessi. Juustu tootmisega alustati 2002. aastal ning koostöö ühe Itaalia suurima Parmigiano Reggiano ja Grana Padano juustude tootja Saviola S.p.a’ga on tootearenduses säilinud tänaseni.

Uued retseptid

Peedipunane sametkook

Sõbrapäev
Peedipunane sametkook