Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Tallinki peakokk osaleb austriavamise maailmameistrivõistlustel

Nädalalood

Tallinki peakokk osaleb austriavamise maailmameistrivõistlustel

PrindiSoovita sõbrale
Foto: istockphoto.com
Nädalavahetusel toimunud austriavamise Soome meistrivõistlustel kolmanda koha saavutanud Tall…
Nädalavahetusel toimunud austriavamise Soome meistrivõistlustel kolmanda koha saavutanud Tallinki peakokk Anti Lepik osaleb teistkordselt austriavamise maailmameistrivõistlustel. 2007. aastal saavutas Lepik MM-il Eestile neljanda koha.

Anti Lepiku hinnangul oli võistlus raske ja tasavägine. „Võistlustel loeb kiirus väga palju, kuid samas ei tohi unustada ka avamise kvaliteeti. Vastasel juhul mängib see hiljem valusalt kätte. Võitlustel tuleb avada aja peale kolmkümmend Beloni austrit. Kohtunikud kontrollivad peale avamist, et liha ei ole vigastatud või katki, karbis ei ole karbi puru sees, auster oleks alumisest karbist ka korralikult lahti lõigatud ning puhas. Nimelt võib kokk avamisel kätt vigastada ja sealt võib austrisse verd sattuda. Kõige karmimalt jälgitakse seda, et auster ei oleks surnud. Mainitud vea puhul saab automaatselt disklafi. Ühesõnaga peab auster olema selliselt avatud, et seda sobib koheselt serveerida ja süüa. Kõikide vigade eest antakse trahvisekundeid, mis kokkuvõttes võivad kujuneda minutiteks. Võistlusaeg oli 3 minutit ja 20 sekundit,“ kirjeldas Lepik.
Samuti tunnustas žürii Lepikut meeste arvestuses kauneima Beloni austrivaagna auhinnaga.
Eestis austriavamise meistrivõistluseid ei korraldata, seetõttu pääseb eestlasest võistleja maailmameistrivõistlustele vaid tänu põhjanaabrite võistlustel kõrge koha saavutamisele. Tähtis on võistlusaeg ja -koht, et MM-võistlusele kvalifitseeruda. Eesti on MM-il olnud esindatud seni vaid ühe korra, 2007. aastal Anti Lepikuga.
Mullu osales Lepik nii Soome kui maailmameistrivõistlustel Tallinki kruiisilaeva Galaxy masinameeskonna poolt valmistatud austriavamise noaga. Ka tänavu kasutas Lepik sama nuga ja see töötas endiselt väga hästi.
 

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool