Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Eesti toiduained soovivad Jaapani turule pääseda

Nädalalood

Eesti toiduained soovivad Jaapani turule pääseda

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Matton Images
Kohtumisel maailma suuruselt viienda jaekaubandusettevõtte esindajatega Jaapani Ito-Yokado grupist tõdesid Eesti toiduainetöösturid, et Jaapani turg on äärmiselt ahvatlev ning Eesti kaupadel oleks seal turgu, kirjutab Äripäev
Jaapan on maailma kõige atraktiivsem ja samas kõige nõudlikum turg toiduainete- ja joogitootjatele. See on riik, kus üks Jaapanis kasvatatud arbuus võib maksta 8000 krooni, Soomest pärit seenekilo 2000 krooni või Tokyo kalaturul müüdav Filipiinide lähistelt püütud tuunikala 500 000 krooni.
Toidu- või joogitööstuse ettevõte, mis suudab oma toodangut Jaapani turule viia, omandab ka teistel turgudel justkui kvaliteedimärgi. Tegu on suure ja ahvatleva, aga ka äärmiselt nõudliku turuga, kus toiduainete kvaliteediga kompromisse ei tehta. Jaapani turg on keeruline ja abita on sinna sisenemine äärmiselt raske.
"Jaapani eri piirkondades soovitakse erinevate maitsetega toiduaineid. Näiteks kui Eesti õlu oleks Jaapani turul 20 protsenti odavam, oleks see ostjale tugev argument Eesti õlle valimiseks. Hind on jaapanlasele oluline," sõnas Soomes asuva Jaapani ekspordiassotsiatsiooni juht EiichiNagata.
Nagata lisas, et suurima kalatarbijana on nad huvitatud näiteks meie ahvena ja koha impordist gurmeerestoranide tarbeks. "Jaapan on suundunud taas majanduslangusse ning odavamat toorainet on vaja," sõnas Nagata.
Eesti Toiduainetööstuse Liidu juht Sirje Potisepp lootis, et kohtumine oli edukas, kuid nentis, et Jaapani turg on väga keeruline, põhiliselt kultuuri ja käitumiserinevuste tõttu.
"Eksportturule minek on alati raske. Tuleb korraldada turu-uuringuid ning järgida reeglit "ära püüa müüa, mida sina tahad, vaid seda, mida tahetakse sinult osta". Täna see nii oligi," ütles Potisepp.
Allikas Äripäev
 
 

Uued retseptid

Munavalgeomlett kodujuustu ja spinatiga

Argitoidud
Munavalgeomlett kodujuustu ja spinatiga