Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Eesti teadlaste avastatud bakter nüüd ka piimas ja juustus

Nädalalood

Eesti teadlaste avastatud bakter nüüd ka piimas ja juustus

PrindiSoovita sõbrale
Eesti toiduainetööstus Tere alustas Eesti teadlaste avastatud kasulikku piimhappebakterit ME-3 sisaldava juustu ja piima tootmist. Joogipiima näol on tegemist esimese funktsionaalse piimaga Baltikumis.
Tere juhataja Ülo Kivise sõnul on esimene suur võit juba see, et Tartu Ülikooli teadlaste Marika Mikelsaare ja Mihkel Zilmeri avastatud piimhappebakter ME-3 ei ole jäänud riiulitele tolmu koguma, vaid on Dr. Helluse piimatoodete näol kujunenud ühenduslüliks teaduse ja tarbija vahel.
Tema kinnitusel on järgmisena plaanis viia Eesti teadlaste avastatud ME-3 bakterit sisaldav Dr. Helluse sari uutele turgudele. „Meil on ainulitsents toota ja turustada Dr. Helluse sarja ME-3 tooteid Lätis, Leedus, Venemaal, Soomes, Rootsis ja Austrias. Leedu turul oleme juba esindatud ning algus on paljulubav," rääkis Kivine.
Praeguseks ligi 30-liikmeliseks kasvanud Dr. Helluse tooteperekonna uued liikmed on hapupiimajoogid Haps, juust ning 2,5% joogipiim, mis kõik sisaldavad kasulikku ME-3 bakterit.
„Tere eesmärk on koostöös Tartu Ülikooli teadlastega jõuda selleni, et brändimata odav masstoodang asenduks suuremat lisaväärtust pakkuvate piimatoodetega. Ekspordime kaupa, millel on lugu. Näeme siin kasulikku ME-3 bakterit sisaldaval Dr. Helluse sarjal suurt tulevikku," lisas Kivine.
Kuna piimatoodete eksport kaugemate vahemaade taha ei ole toodete lühikest säilivusaega silmas pidades võimalik, lisas Tere kasuliku ME-3 bakteri eeskätt suuremat ekspordigeograafiat silmas pidades oma juustudesse. Lisaks loodetakse tarbijaid positiivselt üllatada ME-3 piima ja Hapsidega.
ME-3 piim on esimene funktsionaalne piim Baltikumis. Tavalisest toidukõrvasest on välja kasvanud midagi sootuks enamat. Tänu Lactobacillus fermentum ME-3 bakterile on piim tõusnud funktsionaalse toidu tähtsaks koostisosaks ning inimese hea enesetunde kujundajaks.
ME-3 juust on poolkõva hollandi tüüpi juust, mille valmistamisel lisatud probiootilised piimhappebakterid Lactobacillus fermentum ME-3 annavad Dr. Helluse juustule iseloomuliku mõnusa maitsebuketi.
ME-3 Haps on mahe hapupiimajook, mis sisaldab kasulikke ME-3, atsidofiil- ja bifidobaktereid. Seda võib juua niisama, lisada müslile ja kasutada erinevate magustoitude valmistamisel. Haps sobib võrdselt hästi nii hommikusöögiks kui ka õhtuooteks ning on toitvaks kehakinnituseks söögikordade vahel. Kaupluses on müügil maasika, marja ning vaarika Haps.
Dr. Helluse sarja piimatooted sisaldavad Eesti teadlaste avastatud piimhappebakterit ME-3 ning neis ei ole säilitusaineid.

Uued retseptid

Röstitud kanaliblikas karulaugumarinaadiga

Argitoidud
Röstitud kanaliblikas karulaugumarinaadiga