Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Tallegg müüs Eestis detsembris rekordilise koguse kanalihatooteid - 1161 tonni

Nädalalood

Tallegg müüs Eestis detsembris rekordilise koguse kanalihatooteid - 1161 tonni

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Tallegg
Talleggi kanaliha ja -toodete pühadekuu müügid purustasid kõigi aastate rekordi: võrreldes eelmise aasta detsembriga kasvas kanalihatoodete müük 42%. Maitsestatud ahjukanade müük kasvas võrreldes möödunud detsembriga 22% - 155 tonnini.
„Meie pühadeaegse lipulaeva ahjukana  kõrval osteti 2008. aasta jõulude ajal harilikust rohkem tavalist jahutatud ja maitsestamata broilerit - kokku 145 tonni kogu detsembri jooksul, keskmise 40-50tonnise kuumüügi asemel. Sellest võib järeldada, et inimesed eelistasid sel aastal rohkem neid lihatooteid, millest ise midagi valmistada ning olid valmis toidutegemiseks rohkem aega kulutama," sõnas ASi Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. „Sama suunda, et rohkem tehti ise kodus süüa, näitab ka rekordiline 95 tonni värske broilerifilee ja 101 tonni koiva müük."  
„Talleggi lihatoodete detsembri müügimaht kasvas võrreldes 2007. aastaga kokku 42%," rääkis ASi Tallegg äridirektor Margus Venelaine. „Majanduslangus on mõjunud kanalihatarbimisele soodustavalt: kõikide Talleggi toodete müügimahud on viimasel aastal oluliselt kasvanud. Äsja möödunud pühade ajal osutus kanaliha väga populaarseks - meie müügid ületasid kõik ootused. Pühade ajal oli tööd Talleggis nii palju, et kogu müügiosakond oli pühade ajal abis poodides kaupa riiulitele välja panemas. Tootmine aga töötas täiskoormusel ka kahel pühade-eelsel nädalavahetusel."
„Aasta lõpul alustas Tallegg ahjukanade eksporti ka Lätti ja Leetu. Eestis väga populaarsete maitsestatud ahjukanade müügi algus teistes Baltimaades on olnud seni paljulubav. Oleme seni eksportinud kokku 6 tonni ahjukanu. Jätkame ahjukanade eksportimist ning suurendame järk-järgult ka koguseid," sõnas Margus Venelaine.

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga