Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Premia Grupp lõi Eesti suurima sügavkülmutatud toiduainete kontserni

Nädalalood

Premia Grupp lõi Eesti suurima sügavkülmutatud toiduainete kontserni

PrindiSoovita sõbrale
Jaanuaris loodi toiduainete kontsern AS Premia Foods, mis on Eesti suurim sügavkülmutatud toodete müüja.
 Premia Tallinna Külmhoone on aastatega arenenud jäätisetootjast üheks suurimaks sügavkülmutatud toiduainete müüjaks Eestis ja Baltikumis, laiendades nüüdsest oma tegevust külmutatud ning jahutatud kalatoodete valmistaja Saaremere Kala AS liitmisega.
Äritehingu tulemusel sündis kontsern, mille emaettevõtteks on vastloodud Premia Foods ja mis tegutseb lisaks Baltikumile ka Venemaa ning Soome turgudel. Kontserni aastakäive ulatub 1,2 miljardi kroonini, mis muudab Premia Foodsi üheks suurima käibega kodumaiseks toidutööstusettevõtteks.
AS Premia Foods juhatuse liikme Kuldar Leisi sõnul on uue kontserni loomise näol tegemist tänases majanduskeskkonnas ühe suurima äritehinguga, mis mõjutab toiduainete sektorit Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes.
„Usume, et rasketel majandusaastatel võidavad just need ettevõtted, kes suudavad avanenud võimalused enda kasuks pöörata ja sellega oma positsiooni tugevdada," selgitas Leis ning lisas, et Premia on seadnud endale langevas majanduskeskkonnas ambitsioonikad eesmärgid ning vaadates asjaolu, et Baltikumis on sügavkülmutatud toodete tarbimine inimese kohta kolm korda väiksem kui Skandinaaviamaades, on õigete investeeringute juures ettevõttel kindlasti kasvuvõimalusi.
AS Premia Foods kogukäibest moodustavad täna 20% jäätisetooted, 40% teised sügavkülmutatud toiduained nagu juurviljad, pelmeenid, lihatooted, pitsad jms ning 40% läbi Saaremere Kala AS liitmise jahutatud ning sügavkülmutatud kalatooted.
Loodud Premia Foodsi kontserni kuuluvad Saaremere Kala AS Eestis, Heimon Kala OÜ Soomes, Vettel OÜ Eestis, Gourmethouse OÜ Eestis, Saaristomeren Kala OY ja Heimon Kala OY Soomes, AB Premia KPC Leedus, AS Premia Tallinna Külmhoone Eestis ja AS Premia FFL Lätis.

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool