Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Leibur tõi esimesena Eestis turule 100% täisteranisujahust saiad

Nädalalood

Leibur tõi esimesena Eestis turule 100% täisteranisujahust saiad

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Leibur
Esimese pagaritööstusena Eestis tutvustab Leibur 100% täisteranisujahust valmistatud saiasid,…
Esimese pagaritööstusena Eestis tutvustab Leibur 100% täisteranisujahust valmistatud saiasid, mis oma tervislikkuse poolest on võrreldavad rukkileivaga. Uued nisutooted tuuakse turule ELA kaubamärgi all. 
Täisteranisujahus on alles kõik viljatera toiduks sobivad osad, mistõttu on ta võrreldes tavalise saiajahu ehk nisupüüliga tervisele oluliselt kasulikum. Tavaline saiajahu on küll küpsetusomadustelt parem, ent vilja jahvatamisel on sellest eemaldatud põhiosa viljakestadest, millega läheb kaduma enamus seal sisalduvatest kiudainetest, mineraalainetest ja vitamiinidest.
"Leiburi 100% täisteranisusaiad on esimesed sellelaadsed Eesti turul ja meil on hea meel pakkuda Eesti toidulaudadele tervislikku alternatiivi tavalisele leivale," ütles Leiburi tegevdirektori kt. Olli Johansson.
Kui tänaseni oli täisterajahu kauplustes saada olevates täisteratoodeteks nimetatud toodetes ainult üks komponent teiste kasutatavate jahude seas, siis Leiburi  uus jahu on 100% ulatuses täisterast. Täisterajahus on kõik looduslikud toitained omas loomulikus proportsioonis, midagi ei ole lisatud ega ka ära võetud.
Leiburi ELA 100% täisterasaiade valikus on kaks toodet - lisaks klassikalisele täisteranisusaiale on saadaval ka rikkalikuma koostisega mitmeviljasai, millele on lisatud nisu- ja kaerahelbeid ning linaseemneid.
Mõlemad saiatoote valmistamiseks on jahudest kasutatud ainult 100% täisteranisujahu ning need on saadaval viilutatud kujul suuremates kauplustes.
Täisteratoodete kasulikkusest leiab pikemat informatsiooni Leiburi kodulehelt aadressil www.leibur.ee

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga