Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Taas valitakse Eesti Parimat Toiduainet

Nädalalood

Taas valitakse Eesti Parimat Toiduainet

PrindiSoovita sõbrale
Taaskord on Toiduliidu korraldatav populaarne tootekonkurss saanud nimeks „Eesti Parim Toidua…
Taaskord on Toiduliidu korraldatav populaarne tootekonkurss saanud nimeks „Eesti Parim Toiduaine", mis tähendab, et sel aastal oodatakse konkursile jälle vaid Eestis kohapeal valmistatud uusi tooteid, mis tulnud siinsele turule 2008. aasta jooksul.
Käesoleva innovatsiooniaasta kontekstis on oluline rõhutada, et iga uus toode, mis meie toiduaineturule tuuakse, ongi innovatsioon.
„Eesti Parima Toiduaine" konkursi eesmärk on tutvustada tarbijatele ning kaubandusele uusi toiduaineid ja nende tootjaid ning innustada toiduainetööstust tootearendusele. Seeläbi jõuavad turule kaubad, mis on kvaliteetsed ja konkurentsivõimelised nii meil kui mujal ning mis aitavad kaasa tasakaalustatud toitumisharjumuste kujunemisele. Toiduliit korraldab konkursi koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Toiduainete Instituudiga. Suure panuse annab hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad teadusasutuste, ministeeriumite, järelevalveasutuste, kaubanduse, toitlustusasutuste jt valdkondade esindajad, kes on enne hindamistööle asumist läbinud vastava koolituse.
Komisjon asub tooteid degusteerima 24.-26. märtsil, üldvõitja valitakse 7. aprillil ning Eesti Parim Toiduaine 2009 tehakse teatavaks Toiduainetööstuse Aastakonverentsil 29. aprillil.
Tänavu toimub konkurss juba 15. korda. Möödunud aastate jooksul on võistlustules käinud ühtekokku ligi 1300 toodet, mille loomiseks on 140 ettevõtet mahuka arendustööga tegelenud, ka tänavu ootame rohket osavõttu.
Konkursil osalemiseks tuleb täita vastav ankeet, mis on alates esmaspäevast, 2.veebruarist koos osalemistingimustega kättesaadav Toiduliidu kodulehel: www.toiduliit.ee/parim, ning saata see Toiduliitu: kadri@toiduliit.ee.

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga