Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Mitte-eestastele on Eesti toit olulisem kui eestlastele

Nädalalood

Mitte-eestastele on Eesti toit olulisem kui eestlastele

PrindiSoovita sõbrale
Möödunud aasta lõpus Toiduliidu tellimusel läbiviidud ja kõiki Balti riike hõlmanud toiduainete kval…
Möödunud aasta lõpus Toiduliidu tellimusel läbiviidud ja kõiki Balti riike hõlmanud toiduainete kvaliteedi kuvandi uuring näitas, et kolme riigi võrdluses on kodumaine päritolu ülekaalukalt kõige olulisem Eesti tarbijatele. Sealjuures hindavad mitte-eestlased kohalike toiduainete kvaliteeti kõrgemalt kui eestlased.
 „Uuringust selgub, et parim tuntus naabrite hulgas on Läti toiduainetel - ka Eesti tarbijate eelistus nr. 2 on Läti päritolu toiduained. Eesti toiduainetest on Lätis ja Leedus tuntud peamiselt maiustused,"kommenteeris uuringu tulemusi Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp ja lisas: "Uuringu läbiviimse eemärk oligi anda meie liidu liikmetele selge pilt sellest, mida lähiturgudel kvaliteedi all silmas peetakse, kuidas Läti ja Leedu tarbijad mõtlevad ja milline on meie toodete positsioon. Siit saab teha omad järeldused ja tegutseda vastavalt." 
Olete oodatud Toiduliidu ja Faktum&Ariko ühisele esitlusele, kus analüüsitakse Balti riikide toiduainete kvaliteedi kuvandi uuringu tulemusi.

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool