Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Vesi, mis paneb proovile maitsemeeled

Nädalalood

Vesi, mis paneb proovile maitsemeeled

PrindiSoovita sõbrale
#pilt2#Eestisse on müügile jõudnud Põhja-Itaalia Dolomiitide mägiala looduspargist villitud Dolomia …
Eestisse on müügile jõudnud Põhja-Itaalia Dolomiitide mägiala looduspargist villitud Dolomia vesi, mis peaks proovile panema ka kõige nõudlikumate maitsemeeltega gurmaanid.  

Vee “avastas” seitse aastat tagasi üks geoloog, kes tegi looduspargis uuringuid. Leidnud ühe kaljust välja tuleva allika, jõi ta sellest - vesi oli väga hea maitsega. Alla külasse tulles rääkis ta juhtunust kohalikele ja selgus, et külaelanikud joovad seda vett juba aastakümneid.

Uudis selle vee olemasolust jõudis perefirmast veinitootjani Moletto, kes lasi vee kohta analüüsi teha. Üllatuseks selgus, et vee mineraalainete koostis on ideaalne, seda nii igapäevaseks joomiseks, sportimiseks või toidu kõrvale tarbimiseks. Juues pidevalt vett, mis on raske ja liiga rohke mineraalainete koostisega, koormab see pikas perspektiivis organismi. Seevastu veest, mis on liiga kerge, ei saa keha vajalikke mineraalaineid kätte. Dolomia vees on õiges tasakaalus kaltsiumi, magneesiumi ja kaaliumi sisaldus ning lisaks on selles kõige madal naatriumi sisaldus kogu Euroopas.

Kõrge maitsemeelega önoloogidest veinitootjad testisid uut vett ka oma kontoris espresso valmistamisel. Selgus, et Dolomiaga valmistatud kohv maitseb palju parem – sellel puudub kibe järelmaitse. Põhjus on selles, et kohvi valmistamisel on tähtis vee selle pehmus.

Vesi on saadaval nii gaseerimata kui gaseerituna 0,5 ja 1,5 liitrites pudelites, suurematest kauplusekettidest, orienteeruv 1,5-liitrise pudeli hind 14-15 krooni. Loe lisa veebilehelt www.dolomia.ee

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga