Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Rotermanni 3 turg on avatud

Nädalalood

Rotermanni 3 turg on avatud

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Rotermanni turg
29. mail kell 12 avati Rotermanni kvartali väljakul pidulikult Rotermanni 3 turg. Turul pakuv…
29. mail kell 12 avati Rotermanni kvartali väljakul pidulikult Rotermanni 3 turg. Turul pakuvad ehedat Eesti toidukaupa korraga kuni 20 müüjat, turg on avatud neljapäevast laupäevani kella 8-15. Hea vastuvõtu korral on plaanis ka laieneda. Esialgu tegutseb turg septembri lõpuni.
Turul müüdav kaup pärineb erinevatest taludest ning tootmisüksustest üle Eesti. Müügile tulevad liha- ja kalatooted, pagari- ja piimatooted, mahetoodang ning hooaja jooksul ka erinev puu- ja köögivili. Kogu kaup on rangelt kodumaist päritolu.
„Oleme uhked selle üle, et kohale on tulnud kauplejad Saaremaast Peipsini. Lisaks köögiviljale ning lihale-kalale on oluline rõhk ka värsketel pagari- ja kulinaariatoodetel, mida saab kasvõi kohapeal süüa,” tutvustas Rotermanni 3 turu projektijuht Merilin Pärli.
Kõikidel müüjatel on ühesugused ratastel ja varjualusega turukärud, mille on kavandanud Andrus Kõresaar arhitektuuribüroost KOKO. Kauplejatele annavad ühtse ilme Katrin Kuldma disainitud põlled ja pearätid.
Aktiivne turuhooaeg kestab septembri lõpuni. „Loodetavasti võetakse Rotermanni 3 turg tallinlaste poolt hästi vastu ning suveperioodi turule järgnevad ka rahvakalendrist inspireeritud eriturud, nagu näiteks mardi- ja jõuluturg. Sügisel õunte pealt vaatame,“ lubas Pärli.
Alates järgmisest nädalast saab turule tulla ka jalgrattaga, sest kvartal saab endale moodsad rattaparklad. Lisaks valmib juuni esimesel nädalal turuplatsi kõrval laste mänguväljak.
Värsket informatsiooni nii müüjate kui kauba kohta saab jooksvalt turu koduleheküljelt www.rotermanniturg.ee.

Uued retseptid

Magus-hapu sealiha paprika ja ananassiga

Sealiha
Magus-hapu sealiha paprika ja ananassiga