100-protsendine rukkileib - tõeline terviseime

Rukkileib on eestlaste toidulaual olnud aegade algusest peale. Leib on oma toitainesisalduselt suure…
Rukkileib on eestlaste toidulaual olnud aegade algusest peale. Leib on oma toitainesisalduselt suurepärane söögipoolis, kuna see sisaldab rohkesti süsivesikuid ja kiudaineid, samuti valke ning pisut kvaliteetset taimerasva. Toitumisspetsialistid väidavad, et söögikord on täielik alles siis, kui sellesse kuulub paar viilu leiba.
Rukki mõju tervisele on viimaste aastate jooksul Eestis ja Põhjamaades hoolega uuritud. Teaduslikult on leidnud kinnitust, et rukkileib on väga tervislik toode, mis aitab kehakaalu kontrolli all hoida ning rohke kiudainete sisalduse tõttu tekitab kiiresti täiskõhu tunde.
Lisaks sellele, et rukkileib on ideaalne tervisetoode, on talle omastatud ka tervistav jõud. Leib hoiab veresuhkru taset ühtlasena, kuna rukkileivast imendub suhkur aeglaselt ja ühtlaselt vereringesse. Samuti on rukkileib hea kolesteroolitaseme langetaja ning aitab ära hoida 2. tüüpi diabeeti, kuna leivas sisalduvad rukkikiud vähendavad organismi insuliinivajadust, mistõttu risk haigestuda 2. tüübi suhkrutõppe väheneb.
Mida rohkem süüa täisteraviljatooteid, nagu rukkileib, seda väiksem on risk haigestuda südame- ja veresoonkonna haigustesse. Üllatuslikult hoiab rukkileib ka suu- ja igemete tervist, kuna rukkileiba mäludes puhastavad kiudained hambaid ja igemeid ning annavad neile tööd. Nii püsivad meie hambad tugevate ja tervetena.
Eesti kauplustes müügil olevatest leibadest sisaldab suur osa erinevaid rukkijahusid ning ka nisujahu, kuid vaid rukkijahust valmistatud tõelisi terviseleibu on turul väga vähe. Juuni algusest on poodides müügil uus Fazeri 100-protsendine rukkileib, mis on valmistatud ainult rukkijahust, sisaldades rukkitäistera-, rukkikroov- ja rukkilinnasejahu. Vaid rukkijahust tehtud Fazeri leiva teeb eriti tervislikuks asjaolu, et see ei sisalda lisaaineid – ei toiduvärve, säilitusained ega muid E-aineid. „Fazeri 100% Rukis ja ainult rukis“ on poodides saadaval 400 grammistes pakendites.

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa