Eestlased söövad suvega 2700 tonni jäätist

Eestlased on Baltimaade suurimad jäätisesõbrad tarbides suve jooksul 2700 tonni ning aastas ühtekokk…
Eestlased on Baltimaade suurimad jäätisesõbrad tarbides suve jooksul 2700 tonni ning aastas ühtekokku ligi 6000 tonni jäätist, millest 80% on koorejäätis.
Sellega tarbib iga eestlane aastas keskmiselt 8 liitrit jäätist, edestades lätlasi kahe ning leedukaid kolme liitriga inimese kohta.
Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp ütles, et tänavu on mulluse suvega võrreldes jäätisetoodete tarbimine jäänud samale tasemele. Praegu on näiteks meil saada üle 300 erineva jäätisetoote, mis on ajaloo suurim valik.
Sirje Potisepa sõnul on erinevatest jäätisetoodetest kõige rohkem kasvanud koorejäätiste osakaal moodustades 80% kogu ostetud jäätiste hulgast. „Üleilmne trend on naturaalsete jäätiste suunas ning koorejäätis on tõesti mõistlik maius, sisaldades rohkelt kaltsiumi, magneesiumi, piimavalke ning palju A-, B- ,D- ja E-vitamiine,“ lisas Potisepp.
Potisepa kinnitusel ostetakse suvel eelkõige väiksemas pakendis jäätiseid, talvel on populaarsemad suured perejäätised.
Jäätisetootjate andmetel on aastaringselt kõige populaarsemad jäätised klassikalise maitsega maiused - vanilje-, šokolaadi-, karamelli- ja maasikajäätis, ülejäänud maitsed on pigem hooaja- ja nišitooted. Näiteks tõuseb mahlajäätiste tarbimine siis, kui väljas on temperatuur üle 20 kraadi.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa