Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Rimi varem ära visatud toidukaup läheb puudustkannatajatele

Nädalalood

Rimi varem ära visatud toidukaup läheb puudustkannatajatele

PrindiSoovita sõbrale
Pärnu Rimi hüpermarketi ja Shalom Abikeskuse koostöö tulemusel jõuab alates juulist osa varem…
Pärnu Rimi hüpermarketi ja Shalom Abikeskuse koostöö tulemusel jõuab alates juulist osa varem äraviskamisele kuulunud toidukaubast toimetulekuraskustes peredele.  Rimi Eesti Food plaanib lähiajal käivitada sarnaseid projekte ka teistes linnades asuvates kauplustes.
Rimi Eesti Food turundus- ja kommunikatsioonijuhi Evelin Mägioja sõnul töötati koos mittetulundusühinguga Shalom Abikeskus välja toidutarnesüsteem, mille käigus antakse  abikeskusele  igal esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel Pärnu Rimis mahakandmisele minev toidukaup. Mägioja sõnul on tegu toodetega, mille pakendid on defektsed või mida ei jõuta müügiprognooside kohaselt enne müügitähtaja ületamist realiseerida.
„Shalom  Abikeskusega õnnestus luua kestev koostöö, kuna neil on olemas vajalikud  toidukäitlemisload,“ ütles Mägioja. „Varasemalt  oleme samuti püüdnud sarnaseid projekte käivitada, kuid meie poole pöördunud mittetulundusühingud ei ole suutnud tagada nõuetele vastavaid tingimusi ja nii ongi senini kõik müügilt kõrvaldatav toidukaup jõudnud otse prügikasti,“ lisas Mägioja.
Ettevõtte sõnul plaanitakse lähiajal alustada heategevusliku  süsteemi loomist ka teistes linnades.  „Arvestades, et Eestis on üle seitsmekümne tuhande töötu, kellest paljud elavad väga rasketes tingimustes, siis on toiduainete ressursside olemasolul enam kui mõistlik  omalt  poolt keerulistel aegadel abiks olla,“ ütles Mägioja. Ta lisas, et vastasel juhul läheksid kõlblikud toiduained lihtsalt äraviskamisele, mis on aga asjatu loodusressursi raiskamine.
Shalomi  projektijuhi ja Pärnu Eliisabeti koguduse töötaja Erika Kuke sõnul võimaldab  toiduabi koostöös Rimiga toetada neid inimesi, kes sotsiaalameti abivajajate parameetritesse ei mahu. „Sotsiaalamet abistab eelkõige inimesi, kellel pole elus enam praktiliselt midagi järel, kuid laenude ja suurte  arvete käes heitlevad töötuks jäänud pered sotsiaaltoetust ei saa,“ ütles Kukk.  „Meie püüame aga jõuda just nende korralike inimesteni, kes koondamiste ja vallandamiste tulvas raskustesse on sattunud ning omalt poolt kõhutäitega neid toetada,“ lisas Kukk.
Erika  Kuke  sõnul  puudub antud hetkel adekvaatne ülevaade abivajajatest. „Möödunud nädalal panime kokku 15 abipakki, mis koostöös Pärnu Töötukassaga edastati neile registreeritud  peredele, kelle olukord on kõige kehvem,“ ütles Kukk. „Kui info levib ja inimesed saavad teada toiduabi võimalusest, siis ehk õnnestub alles päriselt näha, kui suur on puudust kannatavate perede hulk,“ sõnas Kukk.

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat