Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Kokanduskonkursi finaali pääsesid neli meest

Nädalalood

Kokanduskonkursi finaali pääsesid neli meest

PrindiSoovita sõbrale
Foto:
Oma Maitse ja Wõro kokanduskonkursile Kodukokk 2009 laekunud 250 retsepti seast valis zürii kümme parimat harrastuskokka, kelle seas on ka neli meesterahvast. Eesti parim kodukokk selgub 14. novembril toimuval finaalvõistlusel.
Oma Maitse tegevtoimetaja Siiri Kirikali poolt juhitud professionaalidest koosnev žürii hindas septembri kuu jooksul kõiki konkursile laekunud võileiva retseptiideid ning valis lõpuks välja 10 tugevamat.
Finaali pääsesid Ragne Värk (Pärnu), Evelin Org (Tallinn), Rein Ereb (Jõgevamaa), Erlis Schönberg (Muraste), Maigi Lepik (Valgamaa), Ilse Metsamaa (Saue), Ivi Laurits (Viljandi), Maido Maiste (Saku), Maris Arulepp (Tartu) ja Ain Karutoom (Turba). Kümme finaali pääsenud parimat kodukokka hakkavad jahtima peaauhinda – Estraveli reisi Pariisi ja autentset kokanduskursust.
Konkursi žüriiliige ja Oma Maitse tegevtoimetaja Siiri Kirikali sõnul oli Kodukokk 2009 osavõtt oodatust oluliselt suurem ja retseptid sisukamad. „Retseptipakki lehitsedes tundub, et inimesi võlub eelkõige lihtsus, mille heaks töötavad naturaalsus, tervislikkus, hooajalisus ja nutikas idee,“ sõnas  Kirikal ja lisas, et suure rühma moodustasid ka hõrgud maitsed, mis on pärit mõnest ilmakuulsast köögist, aga mida on kohandatud meie oma käe ja harjumuste järgi.
Konkursi võitja selgub juba 14. novembril Kristiine Keskuse Kristiine bistroos toimuval lõppvõistlusel. Auhinnata ei jää ükski finalist – kõiki ootab pärast võistlust ees ööpäev Tallink Spa’s või merekruiis Stockholmi koos õhtusöögiga Tallinki laeva pardal.
Kodukoka konkursile laekunud retseptidega saab tutvuda aadressil www.toidutare.ee/kodukokk2009. Konkursi žüriisse kuuluvad Oma Maitse peatoimetaja Siiri Kirikal, Atria Eesti AS lihatoodete divisjoni direktor Katrin Jalas ja Tallinki peakokk Anti Lepik. Konkurssi korraldab ajakiri Oma Maitse koostöös Wõro ja veebiküljega toidutare.ee. Konkursi toetajad on Tallink ja Estravel.

Uued retseptid

Peedipunane sametkook

Sõbrapäev
Peedipunane sametkook