Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Pooled Rimi puu- ja köögiviljad on kodumaised

Nädalalood

Pooled Rimi puu- ja köögiviljad on kodumaised

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Rimi
Rimi sortimendis on Eesti päritolu puu- ja köögiviljade osakaal tõusnud  viimase aastaga ligi…
Rimi sortimendis on Eesti päritolu puu- ja köögiviljade osakaal tõusnud  viimase aastaga ligi 15%, hetkel on Rimides müügil tänu sügisesele kõrghooajale ühtekokku 80 erinevat kodumaist puu- ja köögivilja.
Rimi puu-ja köögiviljade kategooriagrupi juhi Kätlin Rohilaid-Aljaste sõnul eelistab Rimi alati  Eestist pärit puu- ja köögivilju. „Juhul, kui siinsed saadused hinna poolest liiga kalliks jäävad, siis võtame Eestimaise kõrvale imporditud tooted,“ ütles Rohilaid-Aljaste. Ta lisas, et aastaringselt on müügil eesti kartul, roheline sibul, peet, porgand ja kurk.  „Hetkel  on ühtlasi uhke tunne pakkuda  klientidele  lausa  kolme erinevat kodumaist õunasorti,“ täpsustas Rohilaid-Aljaste Rimi valikus olevaid kodumaiseid saadusi.
Rohilaid-Aljaste sõnul on viimase aastaga  lisandunud Rimi valikusse 12 eestimaist  puu-ja köögivilja, mille hulgas on ka mahetooted. „Kindlasti ei ole   tõsi,  et  Rimi  kodumaiseid kasvatajaid jutule ei võta,“  lausus Rohilaid-Aljaste.  „Küll  aga  tekivad  suurte jaekaubanduskettidega teatud koostööpiirangud nõutavate mahtude  tõttu, sest soovime  pakkuda sama artiklit  kõigis kauplustes ja pikema aja jooksul,“ ütles Rohilaid-Aljaste. Rimi   puu- ja köögiviljade  kategooriagrupi juht soovitas  väiksematel ettevõtjatel koostöö   loomiseks näiteks kõigepealt omavahel ühistu moodustada, et tagada suurte jaekettide soovitud koguseid.
Ettevõtte sõnul lisandus viimase aastaga Rimi kodumaise puu- ja köögivilja partnerite nimistusse AS Rõngu Aed, Mahetalu OÜ ja Valtu Aed OÜ.
Kätlin   Rohilaid-Aljaste avaldas lootust, et lähiaastatel suureneb kodumaiste  puu-  ja  köögiviljade  sortiment Rimides veelgi. „Kindlasti on siin suur osa kliendi eelistusel, kui tarbija valib välismaise asemel eesti oma  puu-  ja köögivilju, siis suureneb jaeketi huvi pakkuda kodumaist valikut ja suuremate tootemahtude juures tekib võimalus langetada kindlasti ka hindu,“ selgitas Rohilaid-Aljaste.
 

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool