Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Startis „Eesti Parim Toiduaine“ konkurss

Nädalalood

Startis „Eesti Parim Toiduaine“ konkurss

PrindiSoovita sõbrale
Eesti Toiduainetööstuse Liit kuulutas välja juba 16. korda toimuva uudistoodete konkursi „Eesti Pari…
Eesti Toiduainetööstuse Liit kuulutas välja juba 16. korda toimuva uudistoodete konkursi „Eesti Parim Toiduaine 2010“. Konkursile saab esitada möödunud aasta jooksul Eesti turule toodud uusi toiduaineid kuni 8. märtsini.
Toiduliidu juht Sirje Potisepp: „Eelmisel aastal kui olukord majanduses oli juba keeruliseks muutunud, esitati konkursile 78 uudistoodet 28’lt ettevõttelt, sealhulgas esinesid väga tublilt ka väiketootjad meie piirkondlikel konkurssidel. Ma olen veendunud, et ka sel aastal näeme arvukalt uusi kvaliteetseid toiduaineid, sest toiduainetööstus on osanud raskete oludega kohaneda ning oma tööd innovatsiooni ning tootearenduse alal jätkata.“
„Kuivõrd käesolev periood kajastub kaubanduses enam nn. “kollase hinnasildi “ ajastuna, on äärmiselt positiivne  et ettevõtted on tegelenud ka uute toodete arendamise ja turule toomisega ning esitavad neid aasta kõige olulisemale konkursile,“ kommenteeris Toiduliidu juhtkogu liige Tere AS juhatuse liige Ülo Kivine.
„Eesti Parima Toiduaine“ konkursi eesmärk on tutvustada tarbijatele ning kaubandusele uusi toiduaineid ja nende tootjaid ning innustada toiduainetööstust tootearendusele. Seeläbi jõuavad turule kaubad, mis on kvaliteetsed ja konkurentsivõimelised nii meil kui mujal ning mis aitavad kaasa tasakaalustatud toitumisharjumuste kujunemisele. Toiduliit korraldab konkursi koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Toiduainete Instituudiga. Suure panuse annab hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad teadusasutuste, ministeeriumite, järelevalveasutuste, kaubanduse, toitlustusasutuste jt valdkondade esindajad, kes on enne hindamistööle asumist läbinud vastava koolituse.
Komisjon asub tooteid degusteerima 23.-25. märtsil ning siis selgitatakse välja tootegruppide võitjad.
Konkursil selgitatakse välja ning autasustatakse vastava märgiga “Eesti Parim Toiduaine 2010”, “Eesti Parim Toit Tervisele 2010”. Eraldi toimub regionaalne tootekonkurss „Eesti Parim Toiduaine Piirkonna Väikeettevõttelt 2010“ Lääne-Eestis, Lõuna-Eestis ja Ida-Eestis.
Üldvõitja valitakse 7. aprillil ning Eesti Parim Toiduaine 2010 tehakse teatavaks Toiduainetööstuse Aastakonverentsil 27. aprillil.
Möödunud aasta “Eesti Parima Toiduaine” oli “Ela” 100% täistera mitmeviljasai AS Leiburilt.
Konkursil osalemiseks tuleb täita vastav ankeet, mis on koos osalemistingimustega kättesaadav Toiduliidu kodulehel: www.toiduliit.ee/parim, ning saata see Toiduliitu: kadri@toiduliit.ee.

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool