Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Noored kokad ründavad seamaksa

Nädalalood

Noored kokad ründavad seamaksa

PrindiSoovita sõbrale
Täna lüüakse Narvas noad seamaksadesse, kui 70 noort kokka ja teenindajat asub võistlustulle, selgi…
Täna lüüakse Narvas noad seamaksadesse, kui 70 noort kokka ja teenindajat asub võistlustulle, selgitamaks endi seast parimaid. Algab iga-aastane kokkade ja teenindajate kutsemeistrivõistlus „Nooruslik Kevad“.
“Vanasti ei läinud tervest seast isegi kisa kaotsi – kõik kasutati ära. Vaatame nüüd, kuidas suudavad kaasaja inimesed sellega hakkama saada,“ kommenteeris võistlusülesande valikut Narva Kutseõppekeskuse peakokk Indrek Kõverik, üks võistluse „Nooruslik Kevad“ korraldajatest.
Narva Kutseõppekeskuses toimuva „Noorusliku Kevade“ võistlusülesandena peavad noored kokad nelja tunni jooksul valmistama pearoa seakarbonaadist ja seamaksast ning magustoidu, mille koostisosasid nad ette ei tea. Pärast pearoa ja magustoidu valmistamist tuleb võistlejatel kirja panna, mida nad teeksid kasutamata jäänud toiduainetega. Pearoa valmistamiseks said võistlejad valida neile sobivad toiduained etteantud nimekirjast. Toidukorvi valik tehti koostöös Eesti peakokkade ühenduse ja teiste kutsekoolide õpetajatega.
Samal ajal, kui kokad pearooga valmistavad, tuleb teenindajatel katta pidulik laud kahele, serveerida külalistele kokkade valmistatud toitu ja voltida salvrätikuid.
 „See ei ole veel kõik, noored teenindajad peavad ennast proovile panema ka alkoholide tundmises, kus lõhna ja väliste tunnuste järgi tuleb tuvastada viis alkohoolset jooki,“ sõnas Kõverik.
Nii kokkade kui ka teenindajate võistlusülesannete koostamises ja reeglites on arvestatud rahvusvaheliste kutsemeistrivõistluste WorldSkills ja EuroSkills reeglitega, neid pisut mugandades ja olustikku sobitades.
Noori kokki hindavad Eesti Peakokkade Ühenduse liikmed. Teiste seas presidendi endine peakokk Indrek Kivisalu. Teenindajate žürii koosneb Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liidu liikmetest.
Kutsemeistrivõistlus „Nooruslik Kevad“ toimub 6.-7. aprillini Narva Kutseõppekeskuses. „Nooruslikku Kevadet“ korraldab SA Innove koostöös Narva Kutseõppekeskusega. Võistlust rahastavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.
NB! Võistlust on võimalik vaadata läbi veebi. Selleks avage Windows Media Player.
Failimenüüst valige Open URL... Aadressiks sisestage http://www.nvtc.ee:8080

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga