Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Milliseid emotsioone tekitab teis kartul?

Nädalalood

Milliseid emotsioone tekitab teis kartul?

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Matton Baltics
Milliseid emotsioone tekitab teis kartul? Mõnusad, rõõmsad või nukrad hetked kartuliga/kartu…
Milliseid emotsioone tekitab teis kartul? Mõnusad, rõõmsad või nukrad hetked kartuliga/kartulita.
Jäädvustamaks kartuli omaaegset tähendust ja viimasel aastakümnel meie toidukultuuris asetleidvaid muutusi, kutsub Eesti Rahva Muuseum teid meenutama kõike kartuliga seonduvat, olgu selleks kartulivõtutalgute kirjeldus või arutelu kartuli osast igapäevasel toidulaual.
Võite saata nii lugusid, fotosid kui ka filme. Samuti on teretulnud kartuli-teemaga seotud esemed - konksud, käpad, aiaadrad, kartulivõturiided, köögiriistad jne.
Lisaks oodatakse väärt kartulitoitude retsepte teie retseptikogust, olgu need siis perekondlikult päritud, enda tehtud või kokaraamatust leitud ja pere poolt heaks kiidetud.
Teie poolt saadetud materjali kasutatakse näituseprojektis, mis räägib Euroopa toidust. Üheksa muuseumi Euroopa erinevatest riikidest (Eestit esindab Eesti Rahva Muuseum) on Euroopa Liidu Programmi Kultuur toel käima lükanud koostööprojekti „Euroopa maitsed“ („A Taste of Europe“).
Ühiseks eesmärgiks on jaanuaris 2011 avatav põnev näitus, mis räägib eurooplaste toidust, selle tootmisest ja tarbimisest minevikus ja tänapäeval. Lisaks ühisele Euroopa loole räägib näitus ka üheksa projektis osaleva maa rahvusliku loo ühest toiduainest. Eesti toitu esindab kartul.
Eesti Rahva Muuseum ootab teie mälestusi ja retsepte kuni 31. maini 2010. Vajadusel on võimalik kokku leppida hilisem tähtaeg. Parimaid töid auhinnatakse. Eraldi premeeritakse huvitavamaid või erilise looga retsepte.
Info ja võimalus oma lugu veebi kaudu saata: www.erm.ee/kartul, pilte oodatakse www.eestihetked.ee kaudu.

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat