Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Juulist alates on Euroopa Liidus uus mahetootelogo

Nädalalood

Juulist alates on Euroopa Liidus uus mahetootelogo

PrindiSoovita sõbrale
Euroopa Liit kehtestas 1. juulist uued märgistuseeskirjad mahetoidule, samuti tuleb neil too…
Euroopa Liit kehtestas 1. juulist uued märgistuseeskirjad mahetoidule, samuti tuleb neil toodetel näidata ELi uut mahetootelogo. Nn „Euro-leheke” saab kohustuslikuks igale pakendatud mahetoidutootele, mis on toodetud Euroopa Liidus ja vastab vajalikele nõuetele.
ELi mahelogo kõrval võivad tooted kanda muid eraviisilisi, piirkondlikke või riigisiseseid märgiseid. Pakendamata ja imporditud mahepõllumajanduslike toodete puhul jääb logo kasutamine valikuliseks.
Uute märgistuseeskirjade järgi tuleb tooteetiketil lisaks uuele logole näidata ka põllumajandustoote tootmise asukoht, toote koostisosad ning toote vastutava kontrollija koodnumber. Ettevõtjatel on uute märgistamiseeskirjade täitmiseks kahe-aastane üleminekuperiood.
„Loodame, et ELi mahetootelogo muutub mahetoodete laialt tuntud sümboliks ja annab tarbijale kindlust, et selliselt märgistatud kaup on valmistatud täielikult ELi mahepõllumajandust reguleerivate rangete eeskirjade järgi,” selgitas Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu arengu volinik Dacian Cioloş. „Loodan, et need muutused edendavad mahepõllumajandussektorit ja edaspidi paraneb seeläbi ka tarbijakaitse.”

„Euro-lehekese” kavandil moodustavad ELi tähed puulehe kuju. Rohelisel taustal leheke peaks edastama tarbijaile kahte selget sõnumit: loodus ja Euroopa.

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool