Põltsamaa Felix ostab tänavu rekordkoguse eestimaist kurki

Põltsamaa Felix ostab tänavusel saagirohkel kurgiaastal Eesti kasvatajatelt rekordkoguse ehk …
Põltsamaa Felix ostab tänavusel saagirohkel kurgiaastal Eesti kasvatajatelt rekordkoguse ehk ligi 1000 tonni kurke.

„Tänavu on meile ses mõttes erakordne aasta, et suure soojalaine tõttu saame Eesti väikekasvatajatelt osta rekordkoguse kurke,“ ütles Põltsamaa Felixi juhatuse esimees Anti Orav.

12-lt Eesti väiketootjalt tarnitavad kurgid tuleb kiiresti purkidesse panna, mistõttu on lisaks põhitöötajatele käimasolevaks kurgihooajaks appi võetud 150 inimest.

Lisaks kodumaisele müügile ekspordib Felix umbes 30% toodetavast kurgitoodangust ja samas ostab ka 30% vajaminevast toorainest sisse. Viimast põhjusel, et liinid oleksid võimalikult pika hooaja vältel (jaanipäevast septembrini) maksimaalselt koormatud.

Tänavu kauplustesse müüki jõudvad Põltsamaa Felixi purgikurgid on säilitusainete vabad. „Tahame oma tarbijatele pakkuda võimalikult puhast ja tervislikku kodumaist toodangut, mistõttu otsustasime tootest lisaaine eemaldada,“ ütles Põltsamaa Felixi turundusjuht Marek Viilol. Varasemalt kasutas tehas kurkide tootmisel säilitusainet kaaliumsorbaati, põhjusel, et tagada toote toiduohutus pärast purgi avamist. Säilitusaine mittelisamine tähendab ühtlasi, et võrreldes varasemaga on muutunud toote säilitustingimused - avatud kurgipurki tuleb nüüdsest hoida külmkapis.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa