Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Uued maitseelamused kinos

Nädalalood

Uued maitseelamused kinos

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Oma Maitse
Kulinaarsete filmielamuste programm “Armastus käib kõhu kaudu” jätkub kinos Artis 27. oktoobr…
Kulinaarsete filmielamuste programm “Armastus käib kõhu kaudu” jätkub kinos Artis 27. oktoobril kl 18:30 ühe hinnatuima gurmeeteemalise linateosega läbi filmikunsti ajaloo.
Tuntud kirjaniku Karen Blixeni raamatul põhinev „Babette’i pidusöök” (1987) on esimene Taani film, mis võitis võõrkeelse filmi Oscari. See on romantiline draama kahest täiskasvanud vaga elustiiliga õest, kes elavad 19. sajandil Taanis väikeses külakeses. Saatuse tahtel satub nende majapidajannaks prantsuse daam Babette ja kui on aeg mälestada lahkunud isa tema sajandal sünniaastapäeval, tahab Babette valmistada külarahvale pidusöögi prantsuse moodi. See on lihtne, armas ja soe film, mis nagu isegi ette kujutate, paneb suu vett jooksma. Õnneks serveeritakse gurmeepileti ostnud kinokülastajatele pärast filmi kino kohvikus hõrke suupisteid. Kinopiletid hinnaga 75 krooni ning piiratud kogus gurmeepileteid hinnaga 250 krooni on müügil kinos Artis ja Piletilevis (Piletilevis lisandub teenustasu).
Oktoobrikuisel õgardite ööl linastub 27. oktoobril kl 21:30 kinos Artis suisa ogar toiduorgia "Suur õgimine" (La Grande bouffe) Marcello Mastroianniga peaosas. See Prantsusmaa ja Itaalia koostööfilm aastast 1973 räägib neljast edukast keskealisest mehest (Marcello Mastroianni, Michel Piccoli, Ugo Tognazzi ja Philippe Noiret), kes otsustavad astuda radikaalse sammu ja ennast naudingutega tappa – surnuks süüa, kaaslaseks kohalikud prostituudid ja juhuslikult seltskonda sattunud volüümikas õpetajanna. Naljakas ja groteskne, isuäratav ja südant pahaks ajav orgiafilm võitis Cannes’is filmikriitikute preemia. Kinopiletid hinnaga 75 krooni on müügil kinos Artis ja Piletilevis.

Kulinaarsete filmielamustega tähistatakse kinos Artis ajakirja Oma Maitse esimest väikest juubelit – 5. ilmumisaastat. Filmid on programmi valinud Eesti Filmiajakirjanike Ühingu liikmed. Hõrgutisi pakub Frens Catering.

Lisainfo: www.kino.ee

Uued retseptid

Munavalgeomlett kodujuustu ja spinatiga

Argitoidud
Munavalgeomlett kodujuustu ja spinatiga