Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Taas uued maitseelamused kinos

Nädalalood

Taas uued maitseelamused kinos

PrindiSoovita sõbrale
Kulinaarsete filmielamuste programm “Armastus käib kõhu kaudu” jätkub kinos Artis 17. novembril kl 1…
Kulinaarsete filmielamuste programm “Armastus käib kõhu kaudu” jätkub kinos Artis 17. novembril kl 18:30 Fatih Akini südamliku draamaga "Solino".
1964. aastal tööpuuduse eest Saksamaale Ruhri kaevanduspiirkonda kolinud itaalia pere avab piirkonna esimese pizzeria. Oma kunagise kodulinna järgi saab see nimeks "Solino". 10 aastat hiljem peaks pojad restoranibisnise üle võtma, ent nood on sel ajal rohkem pidudest ja tüdrukutest vaimustatud, kuni nad mõlemad ühte ja samasse neidu armuvad. Perekonna ühtehoid ja üksmeel hakkab tasapisi murenema. Gigi, kes on andnud oma käe ja südame filmikunstile, pöördub koos emaga tagasi Solinosse, ning jätab venna hoolde nii oma esimese armastuse kui filmi.
Selle isuäratavate stseenidega liigutava draama järel ootab gurmeepileti omanikke restorani Vapiano Lounges rikkalik toidulaud särtsaka valiku bruschettade, otse ahjust võetud hõrkude pitsade ning vastupandamatu Caesari salatiga. Naudingut lisavad klaas head veini ning linna parim cappuccino.
Kinopiletid hinnaga 75 krooni ning piiratud kogus gurmeepileteid hinnaga 250 krooni on müügil kinos Artis ja Piletilevis (Piletilevis lisandub teenustasu).
Õgardite ööl linastub 17. novembril kl 21:30 kinos Artis tõeline filmiklassika – Luis Buñueli "Kodanluse diskreetne võlu" (Le charme discret de la bourgeoisie).
Selle 1972. aastal parima võõrfilmi Oscari pälvinud pila keskmes on kuuik, kes küll igal võimalusel üritab lauda istuda ja toidul hea maitsta lasta, kellel aga erinevatel põhjustel see kohe kuidagi ei õnnestu. Väikekodanlikku idülli eel-, pea- ja järelroaga rikub küll külaliste eksimine õhtuga, küll laip restoranis, küll avastus, et pidulaud asub hoopis laval, publiku ees. Reaalsus, fantaasia, alateadvus ja unenäod on kõik ülbe kõrgklassi narruste ja silmakirjalikkuse paljastamise teenistusse rakendatud. Lihvitud kommete glasuurikihi alt tuuakse nähtavale mitte just kõige isuäratavam sisu ja omad vitsad saab ka korrumpeerunud võim.

Kinopiletid hinnaga 75 krooni on müügil kinos Artis ja Piletilevis.

Kulinaarsete filmielamustega tähistatakse kinos Artis ajakirja Oma Maitse esimest väikest juubelit – 5. ilmumisaastat. Filmid on programmi valinud Eesti Filmiajakirjanike Ühingu liikmed. Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium, filme transpordib TNT Eesti.
Lisainfo: www.kino.ee

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat