Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Kulinaarsed kinoelamused detsembris

Nädalalood

Kulinaarsed kinoelamused detsembris

PrindiSoovita sõbrale
Kulinaarsete filmielamuste programm “Armastus käib kõhu kaudu” jätkub kinos Artis 22. detsemb…
Kulinaarsete filmielamuste programm “Armastus käib kõhu kaudu” jätkub kinos Artis 22. detsembril kl 18:30 Itaalia kööki ülistava tragikomöödiaga "Itaalia õhtu" (Big Night). See 1996. aastal Stanley Tucci ja Campbell Scotti lavastatud mängufilm figureerib kõige erinevamate toidufilmide edetabelite eesotsas ning on inspireerinud tuhandete restoranide temaatilisi õhtusööke. Kaks nääklevat Itaalia immigranti (Stanley Tucci ja Tony Shalhoub) peavad Ameerikas suurepäraste toitudega itaalia restorani, ent millegipärast kogunevad kliendid hoopis üle tee asuva kahtlase kvaliteediga konkurendi juurde. Suures hädas korraldavad nad rikkaliku vastuvõtu kuulsusele, kelle nimi peaks aitama tõsta restorani mainet. "Itaalia õhtu" keskendub hämmastava detailsusega ühe pidusöögi ettevalmistamisele ja ettekandmisele. Meeleolu jätkamiseks soovitame gurmeepiletiga nautida rikkalikku õhtusööki ja hõrku veini restoranis Vapiano. Kinopiletid hinnaga 75 krooni ning piiratud kogus gurmeepileteid hinnaga 250 krooni on müügil kinos Artis ja Piletilevis (Piletilevis lisandub teenustasu).
Õgardite ööl linastub 22. detsembril kl 21:30 kinos Artis äraspidine filmiklassika – Peter Greenaway "Kokk, varas, tema naine ja temakese armuke" (The Cook, The Thief, His Wife And Her Lover). Selle loo tegelasteks on meistriklassi kokk, tema restorani türanniseeriv brutaalne gängster ning maffiabossi piinatud abikaasa, kes alustab salajast armuafääri raamatupoodnikust restoranikülastajaga. Briti kinodes tormijooksu põhjustanud huumoriga vürtsitatud modernne kättemaksutragöödia on ühtlasi Margaret Thatcheri majanduspoliitika vastane manifestatsioon. Kulinaariafännide silmi paitab aga erakordne kaameratöö, mille krooniks on hõrgutavate vaagnate liikumist restoraniköögist kõige tagumistesse salongidesse jälgivad kaamerasõidud. Kinopiletid hinnaga 75 krooni on müügil kinos Artis ja Piletilevis.
Kulinaarsete filmielamustega tähistatakse kinos Artis ajakirja Oma Maitse esimest väikest juubelit – 5. ilmumisaastat. Filmid on programmi valinud Eesti Filmiajakirjanike Ühingu liikmed. Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium, filme transpordib TNT Eesti.
Lisainfo: www.kino.ee

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga