Argentina veini-
meditatsioonid

Argentina veiniparemik on viimastel aastatel pakkunud palju kõneainet. Kuulus on see maa täid…
Argentina veiniparemik on viimastel aastatel pakkunud palju kõneainet. Kuulus on see maa täidlaste ja mahlaste punaveinide ja veiniaedade poolest, mis asuvad Andide mäeaheliku mineraaliderikastel platoodel üle 1000 meetri merepinnast. Calchaqui mäeorus haritakse veiniaeda näiteks 2200 meetri kõrgusel! Hõre õhk, kuum päike ja kuivad tuuled küpsetavad marjad antioksüdantide poolest eriti rikkaks ja enamasti saavad need veinid uhkeldada pehmete, koorest pärit tanniinidega.
Trapiche veinimaja on üks tuntumaid, omades 1000 ha aedu ja tehes koostööd 200 sõltumatu marjakasvatajaga üle Argentina. Hinnatud nn “mustade” marjasortide paigana, tunnevad end Andides hästi nii Cabernet Sauvignon, Malbec, aga ka Syrah ja Pinot Noir. Terroir- põhist veinikasvatust peegeldab veinimaja Broquel sari, mille veinid on saanud tammevaadis mängida, ent on oma stiililt eelkõige puuviljased. Lehvivalt floraalne Broquel Torrontes on selle veinirivi erand, mida pole tammevaadis hoitud. Veini on eriti mõnus nautida koos teadmisega, et legendi järgi kunagi Galiitsiast üle ookeani toodud Torrontes on üks Argentina spetsialiteetidest, mida mujalt naljalt ei leiagi. Sort ihaleb kõrgeid mäestikualasid ja siin pole sellega kitsast käes. Sama sarja kirsimahlane Pinot Noir on saanud oma marjad küpsetada valmis Mendozas, Uco orus, kus asuvad maa kõrgeimad ja võimsaimad veiniväljad. Sealt oodatakse veine, mida iseloomustavad tihedus ja suur marjasus. Broquel tähendab otsetõlkes ametimärki, viidates veinitootja traditsioonidele ja väärikusele.
Omaette maitsmisväärsus on Argentinas õhukese koorega päikeselemb Malbec. Oak Cask  sarja veinina on see ühe aasta saanud küpseda vaadis. Suurepärane lihavein Mendozast, kus taised ja muredaks küpsenud lihasteigid ja ploomine, magusalt tanniinine ning veidi suitsune Malbec moodustavad lahutamatu paari tervel toidukultuuri maastikul. Sordi hinnatuimad veinid on pärit Saltast, täpsemalt Cafayete´ist, mis asub 1600 meetrist ülespoole. Sealsed veinid pakuvad Malbecis lisaks ploomile ja kirsile ka šokolaadi, palsamiäädika, kuivatatud puuviljade nüansse. Seega, kes häid Malbeci bukette kord maitsnud, need teavad hästi, mida tahta.
Trapiche veine toob maale Altia Eesti AS.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa