Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Roheline pood rohelisel Nõmmel

Nädalalood

Roheline pood rohelisel Nõmmel

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Erakogu
Tallinnas Nõmmel Mai tänav 2 asub nüüd uus talu- ja mahetoidupood. Paar kuud tagasi uksed ava…
Tallinnas Nõmmel Mai tänav 2 asub nüüd uus talu- ja mahetoidupood. Paar kuud tagasi uksed avanud H. Vihma toidukaup pakub eestimaist aed- ja puuvilja, täisteratooteid, mett,  väiketootjate moose, mahlu ja maiustusi, talupiima, -juustu ja –jogurteid. Koduseid maitseid täiendavad hooaja- ja mahetooted. Poe omanik ja esialgu ka ainus müüja on Heidi Vihma, restoranikriitik ja toiduajakirjanik.
"Lähipoode on nagunii vähe, talu- ja mahekauplusi veelgi vähem, toiduajakirjanikust poodnikku aga seni ilmselt mitte ühtegi", nendib Heidi kokkuvõtvalt. Ajakirjaniku koostöö talulnike ja väiketootjatega jätkub uutel alustel - kunagiste artiklite allikad on nüüd poe peamisteks varustajateks. Kui nõu otsas, mida perele söögiks teha, saab poest ostudega kaasa retsepti, samuti on võimalik kohapeal retseptiraamatuid ja toiduajakirju lehitseda. Nagu väikepoodides läbi aegade kombeks on olnud, toimib kauplus ka omamoodi lähikonna teabekeskusena, kus Nõmme seltsid, ühendused ja ettevõtjad oma infot jagada saavad.
Mai tänava pood on väike, tema ajalugu aga pikk. Juba eelmise sajandi algusaastatest on  Nõmme ajaloolises südames, endise nimega Apteegi tänava nurgamajas ikka millegagi kaubeldud – alguses oli seal Nõmme Tarbijateühisuse kauplus, vahepeal riide-  ja mööblipood, Maahoole talukaubapood ning nüüd toidupood. Tegemist on Nõmme ühe vanima majaga, mis on ehitatud 19. sajandi 80. aastatel. Viitena auväärt minevikule on vastavatud poe kujundus kergelt retrohõnguline: kunagistest emailpesukaussidest on saanud valgustid, riiuliviitadeks pitsiga ääristatud koolitahvlid ja seinad on maalitud lilleliseks.

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool