Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Jõuluehteis kuusk ja tuba

Nädalalood

Jõuluehteis kuusk ja tuba

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Andres Treial
Algava jõuluaja kuuse- ja lauakaunistuses on võtmestiilideks idamaisus, klassikaline valge, lapsepõlveromantika ning söödavad kaunistused. Pidulaua märksõnadeks on luksuslik laudlina, riidest salvrätid, väärtuslik serviis ja heade jõulusoovidega varustatud nimekaardid. Nõu annab Stockmanni kaubamaja sisearhitekt Galina Burnakova.
Pidude aeg pakub kodukaunistajaile tavapärasest palju enam katsetamisvõimalusi. “Kui varasematel aastatel on jõuluvalik olnud ühe värvi keskne, siis sel aastal on jõulukuused kirjud nagu paabulinnu sabasuled,” räägib sisearhitekt. Ent kirjus sigri-migriski läheb vaja kindlat meeleolu, mille ümber muhedalt jõulujuttu veeretada.

Idamaade maagia
Kui sul on reisidelt kaasa ostetud idamaisied vaase ja nipsasju, siis need saad sel aastal lauakaunistustena kõik ära kasutada. Jõulukuusel ja -laual säragu kuld, safranitoonid, hästi sobivad terrakota ja kalliskivivärvid. Moes on endiselt fuksiaroosa, punane ja must. Luksuslikud ornamendid ja eriti neerumuster sobivad teemasse. Jõuluküllust rikastavad selles maailmas veel eksootilist värvi küünlad, värviliste lintidega kuusele seotud ehted, eriti eksootilised lilled ja linnud.

Valge luksus
Valge on jõuluvärvina eriti igatsetud siis, kui lund napib. Lisaks valgele lauakattele ja jõulukaunistusele piki vahele üksikuid roosades või helesinistes toonides vidinaid. See mõjub eriti moekalt, säilitades samas mõnusa jõulurahu tunde. Hästi sobivad ka “külmunud marjad”, siidist lilled ja liblikad, kristallist ehted ja pitsilised laudlinad.

Imeline lapsemeelsus
Seda teemat tähistavad jõulude aegu punase-valge kombinatsioon, sekka šoti ruutu, õlgedest ehted, puidust loomakaunistused, pehmed ehted, kootud või heegeldatud kaunistused.

Gurmee ka kuusel
See on huvitav teema, mis viib ajas kaugele tagasi ja mille ideed pärinevad vanadelt postkaartidelt. Omamoodi väljakutse on ehitada kodukujundus üles iseküpsetatud piparkookidele, martsipanikujukestele, väikestele suhkrukringlitele ja karamellidele kuusel ja laual. Sinna lauale sobivad hästi isetehtud verivorstid, vana kooli rosolje ja seapraad hapukapsaga.

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat