Õige magus vahuvein

Kodumaistest puuviljadest  valminud vahuvein Põltsamaa Fest Classic sai tänavuseks vabariigi …
Kodumaistest puuviljadest  valminud vahuvein Põltsamaa Fest Classic sai tänavuseks vabariigi aastapäevaks omale uue kuue. Poolmagus vahuvein Fest Classic sündis Põltsamaa veinimeistrite käe all 2001. aastal ja selle kvaliteetki on aina parem. Uusimast saagist tehtud vein vahutab suus kergelt, värskelt ja siidiselt, maitseb peamiselt õunaselt ja mesiselt.
„Fest on hea tõestus selle kohta, et Eestis on võimalik toota vahuveini meie endi puuviljadest ja marjadest. Fest on valmistatud kodumaistest õuntest ja seetõttu ongi ta eriline,“ ütles Orav.
Festi müüakse nii jaekauplustes kui ka restoranides. Lisaks Eestile on mõned partiid müüdud ka Soome. Suurimad Festi müügiperioodid on Vabariigi aastapäev ja jõulude-aastalõpu aeg. Jaekaupluses maksab pudel vahutavat Festi keskmiselt 4 eurot. Fest sobib serveerimiseks eraldi joogina jahutatult temperatuuril 8-10 kraadi, samuti sobib vahuvein hästi kokteilidesse. 
Eesti juhtiv toiduainete- ja joogitootja Põltsamaa Felix toodab kokku 13 erinevat veini. Müüduimad veinid on mustsõstravein Põltsamaa Tõmmu ja õuntest valmiv Põltsamaa Kuldne.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa