Grillijad alustavad taas võistlemist

Sel pühapäeval toimub Loo Kevadlaadaga koostöös esimene võistlus sarjas Eesti Meistrivõistlus…
Sel pühapäeval toimub Loo Kevadlaadaga koostöös esimene võistlus sarjas Eesti Meistrivõistlused Grillimises ehk Grillfest. Kokku korraldab Eesti Grilliliit rahvalike meistrivõistluste sarjas kuus regionaalset ja ühed suured lõppvõistlused. Võistlema ja pealtvaatajateks on oodatud igaüks, osalemine ja sissepääs on kõikjal tasuta.
Võistlussari saab alguse sel pühapäeval, Loo Kevadlaadal. Seitsmetunnisel võistlusel süütavad võistlustule 15 võistkonda ning võistluse võitja pääseb lõppvõistlusele. Viimasele pääseb kokku 38 võistkonda nii üle Eesti, kui välisriikidest pärit võistkonnad. Omi oskusi näidatakse nii grillimise kui rahva-barbecue kategooriates.
Sel aastal võisteldakse meistrivõistluste sarjas kolmes voorus –  searibi ja kanaliha küpsetamises ning fantaasiavoorus. Rahvalikus koolitunnis Eesti Rahwa Grillikool tutvustatakse hooaja uusi grillitooteid, avatud on meisterküpsetajate Grillisemude grill-restoran ja kõikjal esinevad head artistid.
“Eesti Grilliliit korraldab regionaalseid grillivõistluseid neljandat aastat ja nüüd võime uhkusega öelda, et grillimine on tõeliselt massidesse läinud. Sel aastal on ettevõtete ja sõpruskondade huvi rahvalikel võistlustel osalemiseks sedavõrd suur, et näiteks kahel esimesel, Põhja ja Kesk-Eesti võistlusel, oli lisaks 15 osalevale võistkonnale veel ka ootelehel võistkondi, kahjuks kõik võistlema ei mahugi”, rääkis Eesti Grilliliidu juhatuse liige ja peakohtunik Enn Tobreluts.

Võistlussarja “Eesti Meistrivõistlused Grillimises – Grillfest 2012” toimumiskohad
* Põhja-Eesti Meistrivõistlused Grillimises: 6. mai, Jõelähtme vald, Loo Kevadlaadal
* Kesk-Eesti Meistrivõistlused Grillimises: 12. mai, Rapla, (M)Elumessil
* Lõuna-Eesti Meistrivõistlused Grillimises: 19. mai, Valga, Keskraamatukogu platsil
* Ida-Eesti Meistrivõistlused Grillimises: 27. mai, Jõhvi, Kontserdimaja platsil
* Lääne-Eesti Meistrivõistlused Grillimises: 2. juuni, Haapsalu, Lossiplatsil
* Eesti Saarte Meistrivõistlused Grillimises: 7. juuli, Hiiumaa, Hellamaa rannas
* Aasta lõppvõistlus toimub 9. juunil Pärnus, Vallikääru aasal, koostöös toidukultuuri festivaliga Hea Toidu Festival – Grillfest. 8.juunil peetakse samas paigas rahvusvahelised Koolidevahelised Meistrivõistlused Grillimises – Grillium.

Eesti Grilliliidu võistluskalender ja võistluste lisainfo: www.grilliliit.ee.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa