RäimeWest juba sel nädala-
vahetusel!

Sel laupäeval, 19. mail, sea sammud Tõstmaale, Lao kalasadamasse, kus toimub taas õppepäev Rä…
Sel laupäeval, 19. mail, sea sammud Tõstmaale, Lao kalasadamasse, kus toimub taas õppepäev RäimeWest. Päeva eesmärgiks on tutvustada rannakalandust ning jagada teadmisi kohalikust kalakultuurist nii kaluritele, kohalikele inimestele kui ka külalistele.

Päev on jaotatud kolmeks osaks:
Kell 11-13:30 MERI KUI ELUKESKKOND JA SELLE ELUSTIK
Jüri Tensoni juhendamisel saab Pärnumaa looduse- ja tehnika maja kaasa toodud laboris mikroskoobi all oma silmaga näha keda ja mida kohtab rannikumeres. Ihtüoloog Heli Shpilev annab ülevaade Läänemere räimepopulatsiooni arengust ja elust.

Kell 13:30-15:30 RÄIMEROAD
Eesti kokanduse grand old man Dimitri Demjanovi ja Eesti Kulinaaria Instituudi kala-akadeemia, tutvustab räimele uudsete kasutusnippide ja maitsete leidmise võimalusi tänapäeva toidukultuuris.

Kell 15:30-16:30 KALAPÜÜGIVAHENDITEL UUS ELU JA MEREOHUTUS

Lisaks õpetab pitsimeister Eeva Talts tegema fileepitsi, mis annab vanadele kalavõrkudele võimaluse uueks kasutuseks.  Politsei ja piirivalveamet ja Pärnumaa vabatahtlikud merepäästjad tutvustavad päästevahendeid ja räägivad ohutust käitumisest merel ja rannas. Kohale tuleb tuuker.

Toimub räimetoidu konkurss, kus hinnatakse nii loomingulisust kui ka traditsioonilisust ja selgitatakse välja parim suitsuräim, parim soe räimetoit ja parim külma laua räimeamps. Avatud on kohvikud.

Traditsiooniliselt on avatud arvukalt töötubasid, kus õppida kuduma kalavõrku, kala puhastama ja fileerima, räime soolama ja suitsutama. Varbla muuseum näitab oma kogudes olevaid vanu kalapüügivahendeid. Kihnu muuseumi kogudes olevatest kalapüügi teemalistest fotodest on avatud näitus. Kihnu Mereselts pakub võimalust teha kirkkovenedega tiir merepeal. Lohesurfarid näitavad oma varustust ja oskusi. Lisaks on päev läbi põnevaid tegevusi lastele – tüdrukud saavad meisterdada käsitöötoas ja poisid valmistada endale kalapüügiriistu. Avatud on mängunurk. 
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa