Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Hea kööginuga on lihtne ja funktsionaalne

Nädalalood

Hea kööginuga on lihtne ja funktsionaalne

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Fiskars
Köögitarvikute ja eriti -nugade puhul eelistame me esimesel võimalusel investeerida kvaliteet…
Köögitarvikute ja eriti -nugade puhul eelistame me esimesel võimalusel investeerida kvaliteetsetesse töövahenditesse. Uus Fiskars Edge nugadesari, mis on iidse tööriista kaasaegne interpretatsioon, rõhub disaini lihtsusele, voolujoonelisusele ja funktsionaalsusele.
Traditsioonilise noadisaini kõrval tulevad esile uued tera- ja käepidemematerjalid ning silmatorkavad värvitoonid - must ja oranž.  Nuga on vastupidav, selle tera on kaetud mittenakkuva materjaliga, käepide mugav ja seda on lihtne puhastada. Tarbijad eelistavad eelistavad lisaks sellele ka tooteid, mis sobivad kaasaega ning on huvitava disainiga, peegeldades just kasutaja isikupära ja stiili. 
Uude tootesarja kuulub seitse erinevat nuga, mis on saanud mõjutusi nii Lääne- kui Idamaade köökidest, sisaldades Jaapani ja Euroopa traditsioonilisi nugasid. Ergonoomilise käepideme sujuv terale üleminek võimaldab kasutada erinevaid lõikamisvõtteid ja teeb noa lihtsasti käsitletavaks. 2,3 mm paksuse lõiketera spetsiaalne tume kate tähendab enamat kui lihtsalt atraktiivset musta viimistlust – nuga on vastupidavam ja seda on lihtsam puhastada. Fiskars Edge nugasid võib pesta ka nõudepesumasinas.
Fiskars Edge nugadesarja on loonud Tobias Wandrup, kes töötab küll vabakutselise disainerina, kuid on Fiskarsile erinevaid tooteid disaininud juba alates 1990-date lõpust.
“Mind võlub erinevate liikuvate objektide energia. Minu disainitud tööde põhialuseks on funktsionaalsus – kui kasutad mõnda tehnilist tarvikut või köögiriista, siis peaks  see olema parim võimalik tööriist selleks otstarbeks. Nuga on üheks tähtsaimaks koduseks köögitarvikuks. Sellel on väga pikad traditsioonid ning on üpriski keeruline tuua nugadesse täiesti uut välimust. Tahtsin nendele nugadele siiski lisada pisut teist tüüpi tunnetust – midagi jõulist  ja ühtlasi äärmiselt kaasaegset.”

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat