Kalevil uued šokolaadid Waba

Kalevi tootevalikust leiab nüüdsest kaks ilma lisatud suhkruta maiustust: tumeda ja piimašoko…
Kalevi tootevalikust leiab nüüdsest kaks ilma lisatud suhkruta maiustust: tumeda ja piimašokolaadi. Kalev WABA šokolaadid sobivad nii diabeetikutele kui ka neile, kes soovivad vähendada suhkru tarbimist. Kalev WABA šokolaadides on magusainena kasutusel teraviljatärklisest valmistatud maltitool, mille magusus on võrreldav hariliku rafineeritud suhkru (sahharoosi) omaga, kuid kaloraaž on peaaegu kaks korda väiksem kui suhkrul. Inimese organism omastab maltitooli suhteliselt aeglaselt ning ka selle muutumine glükoosiks toimub rakkudes aeglaselt. Seetõttu kasutatakse maltitooli magusainena ka diabeetikutele mõeldud dieettoodetes. Maltitool ei tekita kaariest ning sellel on jahutav efekt, mistõttu leiab see kasutamist ka jäätistes, närimiskummides, suuvees, karastusjookides jm.
Maltitool ja muud suhkruasendajad kuuluvad toidu lisaainete hulka. Enamiku suhkruasendajate kasutusele võtmise peamine põhjus on see, et paljud neist ei anna energiat või on neist saadav energiahulk väga väike.
Šokolaadis sisalduv kakaovõi on kaloririkas ja magusa maitse saamiseks lisatav suhkur suurendab veelgi toiduenergia hulka. Tänapäeval on heaks lahenduseks kalorsuse vähendamisel magusainete lisamine šokolaadile suhkru asemel. Magusained ei suurenda maiustuste kaloraaži samaväärselt suhkruga, on aga maitsvad ja sobivad peaaegu kõigile. Seejuures ei tohi muidugi unustada sama, mis kehtib ka muude toiduainete puhul – mõõdukust tarbimisel.
Samuti tasub maiustamisel lähtuda oma organismi seisundist ning eripäradest. Põhilisteks teguriteks, mis määravad magusaine kasutatavuse, on selle magususaste võrreldes sahharoosiga, maitse puhtus, stabiilsus käitlemisel ja säilitamisel ning kõrvalmõjude puudumine toiduaine teistele omadustele. Seejuures on aga eriti oluline just alternatiivi pakkumine nii oma kehakaaluga hädas olevatele inimestele kui ka diabeetikutele.
Kalev WABA tume ja piimašokolaad on saadaval hästi varustatud kauplustes üle Eesti. 100g tahvli soovituslik hind kaupluses on 1,99.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa