Kokakool
Klassikaline Viini õunastruudel

Klassikaline Viini õunastruudel valmib õhukesest läbipaistvast struudlitainast, mille valmistamine ei pruugi esimesel korral õnnestuda. Selline algus ei kõla algajale küpsetajale just kõige motiveerivamalt, kuid struudlitainas valmib lihtsatest koostiainetest ja selle tegemine õnnestub, kui järgida…

Muu
Keenia maitsemeelitusi

Keenia paikneb kulinaarselt kummalises kohas. Ühelt poolt suruvad peale kohalikud elemendid nagu maguskartul, riis, kõiksugused juur- ja puuviljad, mis vaid Mustal Mandril paiknevad. Teiselt poolt tõukab rattale hoogu araablaste ja idamaade mõjutused.

Muu
Aasia ahvatlused

Aasia toiduvalmistamise tervislikkuse saladus on: kõike töödeldakse nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik. Tänaseks päevaks on kevadrullid, kookosesupp, nuudliwok ka paljude eestlase toidulaual oma koha leidnud.

Muu
Eesti kuulsamad toidud - sült ja mulgipuder

Enamus Maarjamaal lauale tõstetud „rahvustoitudest" pärinevad enamasti paigast, mille võib kokku võtta iseloomustava sõnatrioga „kurat teab kust" - sakslaste kaukast, Rootsi sahvrist, taanlaste maitsesalvest või venelaste laualt.

Muu
Ilmakuulus roog ratatouille

Tänu ülipopulaarsele animafilmile “Ratatouille” on samanimeline Lõuna-Prantsusmaalt pärit maitsev köögiviljahautis viimase aastaga kogu maailmas ilmselt rohkem populaarsust võitnud kui kõigil varasematel sajanditel kokku. Võiksime temaga pisut tutvust teha.

Muu
Seto mönu: küümne tsäi ja verrev suulliim

Toidunaudingute saamiseks ning uute mekkide kogemiseks ei ole tarvis lennata tuhandeid kilomeetreid, mitmeid tunde, ületada ajavööndeid ning kõikvõimalikke keelebarjääre. Tuleb võtta jalgratas, teipida raami külge pudel gaasiga vett ning sõita Värskasse või mujale Setumaale ning seal ringi hulkuda.

Muu
Leivategu Kihnu moodi

Kihnus on iganädalane leivategu sama enesestmõistetav kui triibulise kördi kandmine ja heina niitmine käsivikatiga.

Muu
Eestlase õige leib

Kui enamikus lääneriikides süüakse nisujahust heledat leiba, siis eestlase õige leib on ikka olnud tume ja rukkine.

Muu
Jambalaya ilmsi ehk Louisiana köök

Imemaast Jambalayast laulsid Mati Nuude ja Apelsin juba 30 aastat tagasi. Hank Williamsi esitatud "Jambalayas" räägitakse aga õhtul ootavast pidutsemisest ja piroogiga kalapüügist lahel.