Uudiskiri Instagram Facebook
 
Reklaam

Maitsev apteek

Reklaam

Maitsev apteek

Reklaam
PrindiSoovita sõbrale
Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on südame-veresoonkonna haigused üheks põhiliseks iga-aastaseks surmapõhjuseks kogu maailmas. Eestis on näiteks 56% surmajuhtumitest põhjustatud just südame-veresoonkonna haigustest. Üheks koronaarse südamehaiguse riski oluliseks tõstjaks on suurenenud kolesterooli tase.
Kardioloogid väidavad, et kolesterooli taset veres saab alandada näiteks tervisliku toitumise ja regulaarse füüsilise koormuse abil.

Tallinnast pärit Galina (57) on enda eeskujul tõestuseks, et tervisliku eluviisi reeglitest kinni pidamine on vajalik igas vanuses.

Galina on eraettevõtja, kellel on oma Au Pair agentuur. Kogu suhtlus välismaa partnerite ja klientidega toimub põhiliselt läbi interneti, seetõttu on ta tihti sunnitud arvuti taga veetma kuni kümme tundi järjest. Töö on väga huvitav, kuid vahetevahel tekivad erakorralised situatsioonid, mis nõuavad kiiret lahendamist ning sellega kaasnev närvikulu on paratamatu.

Kuna Galina töötab kodus, on tal võimalus hüvitada arvuti taga veedetud tunnid ajaga, mille ta pühendab pikkadele jalutuskäikudele oma koeraga, samuti spordisaali  või ujula külastamisele. Suvel püüab ta veeta võimalikult palju aega värskes õhus, puhkepäeviti sõidab  linnast välja.

Printsiip, mida Galina järgida püüab on lihtne: haigusi on kergem ennetada, kui neid ravida. „Lapsest saadik oli mul nõrk süda, sellepärast olen harjunud jälgima oma tervist ning asju mitte isevoolu teed minna laskma. Õige toitumine, liikumine ja kohustuslik puhkus pärast pingelist tööd – need on kolm põhilist reeglit, mida järgida. Vastasel juhul võib rikkuda oma tervise ja muutuda lastele ja lähedastele koormaks, selle asemel, et neile abiks olla,“ ütleb Galina.

Paar aastat tagasi plaanipärase arstivisiidi käigus selgus, et Galina kolesterooli tase hakkas lähenema näidule „5,1“. „ Arst otsustas, et ravimite võtmisega on veel varavõitu alustada, kuid soovitas tungivalt pidada dieeti ja järgida tervislikku eluviisi ning  käia arstlikus kontrollis iga poole aasta tagant.”

Täna pöörab Galina tervislikule toitumisele erilist tähelepanu. Näiteks suvel eelistab ta süüa juur- ja puuvilju. „Enda menüüst olen täielikult välja jätnud vorstitooted ja rasvase liha. Võid ma samuti ei osta. Tahan väga vähendada kohvi tarbimist ühe tassini päevas, kuid seni pole see veel õnnestunud,“ pajatab naine.

 

“Olen loomult eksperimenteerija, nii et nõustusin proovima Flora.pro activ toodet. Risk on minimaalne, aga kasu tervisele võib osutuda tuntavaks,“ naerab Galina. “

Tootjad väidavad, et igapäevane 1,5-2,4 grammi ulatuses taimesteroolide tarvitamine, mida sisaldab Flora pro.activ, alandab 2-3 nädala jooksul  kolesterooli kuni 7-10 protsendi võrra. “Arvestades, et samal ajal on see ka maitsev ning lõpuks võib endale lubada ka „tõelist võileiba“tervist kahjustamata, on see lausa suurepärane.“

Flora pro.activisse on lisatud taimseid steroole, mis kliiniliselt tõestatud andmete kohaselt alandavad kolesteroolitaset. Päevane 1.5 - 2.4gr kogus taimseid steroole koos tervisliku toitumise (süües piisavalt puu- ja köögivilju) ja elustiiliga võib alandada kolesteroolitaset kahe kuni kolme nädalaga kuni 7 - 10%.

Galina jalutab looduses ja käib paar korda nädalas trennis ja ujumas. Talle meeldib olla värskes õhus ning nädalavahetusel sõita linnast välja. Kõik see kokku on andnud tulemuseks kolesterooli taseme alla 4,6.


Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga