Uudiskiri Instagram Facebook
 
Reklaam

Pulsi talvised uudisõlled

Reklaam

Pulsi talvised uudisõlled

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Puls
Pulsi Jõululegend 2008.
Pulsi Jõululegend 2008
Nagu juba eelnevad 3 aastat, nii ka sel aastal on Puls toonud jõuluajaks turule tumeda eripruuli „Jõululegend". Nimetuse on õlu saanud vana pruulikoda kummitamas käinud hea vaimu loost. Silt on igal aastal uus, õlu pudelis ikka endises headuses. Jõululegendi kangus on 5,4%, seega pisut madalam, kui seni Eestis peamiseks jõuluõlleks peetud porteril. Pruulimisel on kasutatud karamellilinnaseid, mis annab õllele küll tumeda värvuse, kuid mitte porterile omast mõrusust. Jõululegendi maitse on pisut leivane ja magusam, kui tavaline tume õlu. Järelmaitses on tunda samuti kerget magusust, mis jätab varju humalase kibeduse. Seega sobib see toode ka sellisele tarbijale, kes tavaliselt suur õllesõber pole.
Jõululegend sobib väga hästi niisama nautimiseks talveõhtul, aga on asendamatu ka jõululaual toidu kõrvale. Tume, mahedamaitseline õlu sobib eriti hästi eestlaste traditsiooniliste jõulutoitude kõrvale, nagu verivorstid ja ahjuvorstid, samuti sea - või metslooma roogade kõrvale. Liha ettevalmistamisel võib aga väga hästi kasutada ka tumedat õlut marinaadi valmistamisel või ka näiteks ahjuprae kastmiseks. Alkoholimaitse haihtub, küll aga jääb kerge kibedus ja värske leivamaitse.
Pulsi Jõululegend on villitud traditsioonilisse Pulsi 0,5 liitrilisse klaaspudelisse ja maksab jaekaubanuduses keskmiselt 12,90 EEKi.  
 
 
Pulsi Jäägri õlu
Tallinna Toidumessi raames korraldatud jõuluõllede pimetestil tunnistasid messi külastajad parimaks Jõuluõlleks 2008 Pulsi Jäägri õlle. Jäägri õlu on tume eripruul, millele on lisatud paljude erinevate ürtide leotamisel saadud ekstrakti. Kerge ürdimaitse annab õllele joomisel erilise värskuse ja järelmaitsesse pisut vürtsikust. Alkoholisisaldus Jäägri õlles on 5,4%. Jäägri õlu sobib suurepäraselt vürtsikamate roogade, barbeque ja grilltoitude, kõrvale. Nagu nimestki pisut järeldada võib, on toode aga lausa asendamatu metslooma prae kõrvale, kui plaanite jõuluajal üllatada oma peret või sõpru millegi erakordsega. Jäägri õllega võib huvitavamaks muuta ka näiteks tavalist praevorsti - küpsetamise ajal õllega kastes jääb vorstile meeldiv, kerge ürdimaitse.
Jäägri õlut on võimalik osta nii 0,5 liitrises klaaspudelis kui ka kinkekarbis, mis sisaldab 3 pudelit õlut ja pokaali selle õlle nautimiseks. Hind kauplustes üksikpudelile keskmiselt 13,90 EEKi ja kinkekarbi hind 79,90EEKi

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool