Uudiskiri Instagram Facebook
 
Toit ja tervis

Lähemalt õunaäädikast

Toit ja tervis

Lähemalt õunaäädikast

Maire Suitsu
PrindiSoovita sõbrale
Mida sisaldab õunaäädikas, kuidas tarvitada ja millised mõjud kaasnevad pidevast tarvitamisest.
Õunaäädikas on leitud ohtrasti kolesterooli alandavat pektiini, lisaks sellel ka 19 erinevat mineraali organismi jaoks lausa ideaalses looduslikus tasakaalus. Tähtsaimad neist oleksid kaalium, fosfor, naatrium, magneesium, kaltsium, väävel, raud ja floor. Ühtekokku on õunaäädikast leitub tervelt 93 erinevat, inimese organismile vajalikku ühendit.

Tarvitamine. Muidugi võite õunaäädikat kasutada ka tavalise äädikana, kuid tema tervendav mõju ilmneb kõige tõhusamalt tugevasti lahjendatuna. Jooge hommikul pool tundi enne esimest toidukorda 2 dl jahedat vett, milles on lahustatud 1 teelusikatäis õunaäädikat. Kui soovite, võite veele lisada ka vedelat mett. Kui te ei kannata ülehappesuse all, võite seda protseduuri korrata ka õhtupoolikul, aga kindlasti jälle tühja kõhu peale. Rohkem kui kaks korda päevas protseduuri korrata aga ei tohiks.

Mõjud. Juba esimesel või hiljemalt teisel päeval tunnete senisest tihedamat vajadust WC külastamiseks, kuna organismi koormanud liigne vesi hakkab väljuma. Kuu või paari jooksul märkate ka kehakaalu aeglast langust või vähemalt senise tõusu peatumist tänu ainevahetuse kiirenemisele. Nõrgenevad sapivaevused, langeb vererõhk ning vähenevad kõhukorratused, viimane toimub tänu soolestiku mikrofloora seisundi paranemisele. Lahjendamata kujul pealemäärituna leevendab õunaäädikas päikesepõletust ja putukahammustusi, kuristamisel aga parandab efektiivselt haiget kurku.

KOMMENTAARID

penskar 11.nov 2014 20:00
ma olen proovinud igasuguseid dieete kaalulangetamiseks,-
mis pole toiminud.aga vaat see õunaäädikavesi langetab tõesti minul kaalu.olen joonud seda veidi üle kuu ja kaal on langenud umbes 2kg.ei tegele mingi trenniga.toitun tavaliselt.armastan maiustada.
Maarja 14.okt 2013 13:54
kas on kellelgi kogemust õunaäädika valmistamisel?
Mayu05 05.sept 2009 21:55
Mina ise oled juba pikemat aega joonud õunaäädikat leige veega, ja tõepoolest minul ta aitab.. mitte nüüd et olen kilosid kaotanud.. vaid lihtsalt enesetunne on parem.. kuigi ei välista ka juba nüüdseks kaalu langust (pole endal kodus lihtsalt :)
tiina 06.nov 2008 21:41
alates veebruarist joon iga hommik enne sööki 1spl õunaäädikat ja 1spl mett 1 klaasi keedetud ja jahutatud veega.olen kaalus alla võtnud 18 kg. hommikuti ja lõunal söön nii nagu ennegi,aga õhtuti söön värskeid salateid kanafileega,tuunika-
laga vms..päevas joon umbes 3liitrit vett...soovitan soojalt neile kellel probleeme ainevahetusega...o-
lin enne nii hädas,aga nüüd tunnen ennast väga hästi....:Y:Y:Y
NurrMarta 05.okt 2008 11:00
Tares on selline retsept: http://www.toiduta-
re.ee/retsept.php?i-
d=817 Aga
see on sisuliselt õunamahl tavalise äädikaga. Ise mäletan kusagilt mingit isetegemise viisi, kus õunamahl pidi leivaviiludega mingi aeg seisma ja käärima. Ehk on kellelgi selline varuks.
t.o. 05.okt 2008 10:43
Kas keegi oskab juhendada, kust leida õunaäädika tegemise retsepti.Tänavune rikkalik õunaaasta võimaldaks seda teha, kuid mingi retsept ikka oleks vajalik. Oleksin väga tänulik sellele ,kes teab!
indrekparli 29.sept 2008 14:21
Jah, siin on tõesti vaja teksti natuke täpsustada. Tegemist pole mitte kohviga, kuhu on munakollaseid ja piima sisse pandud ), vaid ikka magustoiduga, milles on kasutatud muuhulgas neidsamu koostisosi. Endal vahetud kogemused puuduvad, aga niipalju sain teada et, selle magustoidu nimi on Hopjesvla, lühidalt vla ning see meenutab pigem kondenspiima või karamellkis-
selli. Aitüma osutamast!
K3 29.sept 2008 13:02
mina elan Hollandis juba yle kolme aasta ja kohvist munakollaste ning piimaga kuulen esimest korda. See v6ib muidugi olla mingi piirkondlik sook, aga rahva seas levinud see asi kyll ei ole. Ei ole ma nainud seda kellegi kodus ega ka restoranis pakutavat. Piima-munasuppi ma ka ei tea, aga selle esinemine on natuke usutavam...
Triin 15.aug 2008 00:13
Kas tegemist on tavalise õunaäädikaga, mida saab igast poest osta, või on tegemist apteegitootega? Kui on poest ostetav, siis millist täpsemalt soovitate?
Sirli 11.aug 2008 11:47
Mul sõbdanna joob ka õunaäädikat veega lahjendatuna iga päev ja kaalu langus on olnud märgatav:) Proovin ise ka järgi!
esteer 07.aug 2008 16:13
mina hakkasin ka jooma ning minu söögiisu on ka pisut vähenenud ja ainevahetus kiirenenud,olen rahul
Sonera 12.juuni 2008 01:23
Olen veel lugenud, et õunaäädikat võib juua kõige rohkem 6 nädalat jutti. Ja siis olen ka lugenud sellist artikklit siit Tarest, et õunaäädikas ei mõjugi ainevahetusele :)
trutsu 22.apr 2008 21:52
mina hakkasin jooma ja minu söögiisu on vähenenud.olen rahul.
1
Lisa kommentaar

Uued retseptid

Röstitud kanaliblikas karulaugumarinaadiga

Argitoidud
Röstitud kanaliblikas karulaugumarinaadiga