Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Reis ümber söögilaua

Uudised ja sündmused

Reis ümber söögilaua

PrindiSoovita sõbrale
Mis on „tou”? Kelle soolestik on pikem – inimesel või lambal? Kuhu koguneb rasv õunakujulisel rasvumisel?
Kas nuikapsas on juurvili?
Reisi ümber söögilaua ja saad teada!

Toidust ei saa üle ega ümber. Puutume sellega ju kokku nii hommikul, lõunapausil kui õhtul. Tervisliku toitumise tähtsusest räägitakse juba lasteaias, loomulikult ka koolis, korraldatakse üleriigilisi kampaaniad.
Kuid lihtne ja hariv ülevaade meie toidust, selle ajaloost, toitainete mõjust, toitumissoovitustest   mängu kujul seni puudus.

Tervise Arengu Instituudi ekspert Tagli Pitsi võttis oma südameasjaks luua lauamäng, mis annab mängijale ülevaate toitudest ja söömisest. Nimeks sai mäng „Reis ümber söögilaua“, kus eri vanuses mängijad saavad vastuse lausa 1500 küsimusele, mis on selgitustega varustatud.

Küsimused on 500 kaupa jaotatud kolme raskusastme vahel: kerge, keskmine ja raske. Et lihtsustada vastamist või panna rohkem arutlema küsimuse üle, on ette antud ka 3 vastusevarianti. Mängida saab kahel erineval mängulaual – nii, kuidas parasjagu tuju on.
 
Lisaks mängulustile saab mängija märkamatult uusi teadmisi toitude nimetustest, päritolust, valmistamisest, toitainelisest koostisest, toidu- ja toitumissoovitustest, Eesti ja teiste maade toitudest, toidunõudest, toidu ohutusest  ja paljust muust toiduga seonduvast.

Män valmis kaardi- ja lauamängude kirjastuses Dada FUN.

Uued retseptid

Kauboikartulid rosmariiniga

Argitoidud
Kauboikartulid rosmariiniga