Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Maheköögivili maitseb magusamalt

Uudised ja sündmused

Maheköögivili maitseb magusamalt

PrindiSoovita sõbrale
Nii eksootilised kui tavapärased köögi-ja puuviljad satuvad meie toidukorvi üha sagedamini. Vaatamata kallimale hinnale on näiteks Rimi poodides 2013. aasta ja 2012. aasta võrdluses nende ostmine suurenenud 26%! Sel nädalal on ligi veerandsada mahevilja seal müügil aga tavapärasest 25% soodsamalt.
Mahetoidul on tavatoiduga võrreldes mitmeid eeliseid. Ja seega, kui maavanaema saaki käepärast ei ole, siis tea, et teadusuuringud tõestavad mahetoidu suuremat toiteväärtust.

* Mahetoidus on sageli rohkem vitamiine, mineraalaineid, asendamatuid aminohappeid ja antioksüdante.

* Mahetooteid ei sisalda geneetiliselt muudantud organisme (GMO-sid) ehk muundkultuure ega kunstlikke värv-, maitse- ja lõhnaaineid.

* Mahesaadused lõhnavad ja maitsevad hästi, sest need sisaldavad tavatoodetest vähem nitraate ja nitriteid, samas aga rohkesti mitmeid lõhna ja maitset kujundavaid ühendeid (nt avonoide, fenoole, tanniine).

* Mahedalt kasvatatud puu- ja köögiviljade  kasvatamine ei saasta loodust.

* Mahetoiduained on usaldusväärsed, sest nõuete järgmist kontrollivad mitmed järelvalveasutused.

Rimi i love eco mahetoodete seas on mitmeid erinevaid puu- ja köögivilju ning sortimenti laieneb veelgi.  Need saadused on kasvatatud, töödeldud ja transporditud mahekaubanduse põhimõtteid järgides.
Kuni 29. aprillini on mahe puu-ja köögiviljad Rimi kauplustes 25% soodsama hinnaga.


VEEL HUVITAVAT

Biobanaan on kasvatatud Ecuadoris ilma keemiliste-sünteetiliste pestitsiidideta. Taimi rohitakse käsitsi iga päev ja kahjuritõrjet tehes kaitstakse taime jaoks kasulikke putukaid. Biobanaanid korjatakse rohelistena. Need saavad oma kollase värvi küpsetuskambrites, kus ärkavad oma iluuinakust 4-7 päeva järel.

Mahe avokaado on Kesk-Ameerikast pärit eksootiline puuvili. Sealne põlisrahvas arvas, et avokaadol on imeline tervendav jõud. Vastavalt hooajale tuleb meie poodidesse avokaado kas Mehhikost või Hispaaniast. Sel korral on avokaado Hispaaniast Avokaado sort Hass on oma maitse pärast kõige populaarsem. Avokaadod koristatakse enne viljade täielikku küpsemist. Kui poest ostes on puuvili juba küps, tuleks seda säilitada külmkapis. Avokaado on väga suure rasvasisaldusega ning vili on kandnud ka nime „metsade või“. Viljas on rohkesti vitamiine ja mineraale, sealhulgas kaltsiumi, kaaliumi, rauda ja fosforit, vaske ja mangaani. Samuti on avokaados palju letsiini, mida peetakse aju toiduks. Vilja soovitatakse süüa õhtuti, sest see tagab hea une.

Mahe mango on pärit kas Iisraelist või Peruust. Tegemist on eksootilise ja väga vitamiinirohke puuviljaga, mis on maitselt magus ja mahlane ning mõnusa pehme tekstuuriga. Mangod sobivad hästi nii magustoiduks, suupisteteks kui ka kastmetesse.

Mahe kiivi on pärit Uus–Meremaalt. Botaaniliselt on kiivi mari, mille mahlane viljaliha on magushapu, meenudes maasika ja karusmarja maitset. Kiivi on väga suure C-vitamiini sisaldusega, mispärast süüakse kiivisid talvel, et tugevdada organismi immuunsussüsteemi. Kiivi on täiuslik dessert, sest sisaldab ensüümi, mis lõhustab valke. Selle sama ensüümi (actinidin) mõjul ei ole hea süüa kiivit koos piimatoodetega, sest ensüüm tekitab koos kiiviga mõru maitse.

Mahedaid maitseid ja kaunist kevadet!

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga