Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Lahemaal alustab unikaalne Lahemaa Maitsete Nädal

Uudised ja sündmused

Lahemaal alustab unikaalne Lahemaa Maitsete Nädal

PrindiSoovita sõbrale
10.-16.10. toimub teist korda Lahemaa Maitsete Nädal, kus Palmse mõisaköök ja kõrts, Sagadi restoran, Vihula restoran ja Altja kõrts pakuvad spetsiaalselt välja töötatud kolmekäigulist erimenüüd hinnaga vaid 15 €!
Lahemaa Maitsete Nädala raames on kolme mõisa peakokad loonud spetsiaalse menüü igasse mõisa restorani. Palmse mõis pakub roogi traditsioonilisest mõisaköögist (Alte Küche) ja talupoja laualt. Sagadi mõisa restoran keskendub metsaandidele: marjad, seened, ulukiliha. Vihula mõis presenteerib moodsat põhjamaade kööki eestimaisel viisil ning merelisi maitseid kalurikülast lisab Altja Kõrts. Kõikide roogade valmistamiseks kasutavad peakokad eelkõige kohalikku toorainet Lahemaalt või ka mõisaaiast ja –põldudelt. Lisaks toitudele pakutakse ka joogivalikut, kus leiab kohalikke õllesid, siidreid ja veine.

„Lahemaa Maitsete Nädalal julgustame kohalikke elanikke tulema kodust väljaspoole sööma, sest tegelikult saab kindlasti mõnusa elamuse ja tulles koos lähedastega on see ka tore suhtlemisvõimalus. Soovime, et selle nädala jooksul jõuab kõigi kolme mõisa ja nende restoranidega tutvuma ka neid, kes mingil põhjusel seda pole jõudnud veel teha. Üha enam räägitakse, et väljas söömas käimisest saadud nauding on võrreldav kultuurisündmuse elamusega. Soovime ka meie nädalal pakkuda võrdväärseid elamusi, meie kokad on pannud kokku suurepärased menüüd, mis lisaks maitsenaudingule, pakub kindlasti ka silmailu,“ ütles Krista Keedus, RMK Sagadi metsakeskuse juhataja.

Lahemaa maitsete nädal kulmineerub Kolme mõisa gala õhtusöögiga 15.oktoobril Vihula mõisa restoranis. Kolm peakokka on selleks välja töötanud 5-käigulise menüü ning tunnustatud sommeljee pakub juurde sobiva veinivaliku.  Muusikalisi naudinguid pakub Bonzo ning Aili Raudsepa loomingut näeb rõivaetendusel Mahedalt Markantsete Maitsete Mosaiik.

Uued retseptid

Küpsetatud kevadrullid

Soojad suupisted
Küpsetatud kevadrullid